N, 7.12.2023

Elu24 välklive: külas käis Eesti esimene mustanahaliste bänd

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna käis Elu24 live stuudios külas Eesti esimene mustanahaliste bänd. Kuna bändil pole veel nime, ootame kõiki oma soovitusi kirjutama kommentaariumisse. Bändi intervjueeris reporter Märt Niidassoo.

Esimene mustanahaliste bänd, kuhu kuuluvad seitse Nigeeriast pärit noormeest, on koos harjutanud paar kuud ning mõne päeva eest tehti ka bändile Facebooki leht. Kõik bändi liikmed elavad Eestis ning õpivad põhikohaga Eesti eri ülikoolides magistri- ja doktoriõppes. Muusikaga on kõik noormehed Nigeerias tegelenud palju aastaid.

Foto: Viktor Burkivski

Ansambli hobimänedžeri Raul Kalevi sõnul on tegu Eestis hästi kohanenud muusikutega, kellest enamusega on ta tuttav juba mitu aastat. «Nad unistasin oma täiemõõtmelist bändist juba ammu, kuid selle aasta septembris saabusid Eestisse viimased bändi liikmed ning siis sai ka koos harjutama hakatud,» ütles Kalev. «Nende muusikaline žanrimääratlus on afro, mis tähendab, et nad suudavad teha nii reggea-, soul-, jazz- kui gospelmuusikat. Kuid ennekõike on nad tohutud energipommid, kes nakatavad inimesi väga vahetult ja sundimatult. Nagu Aafika muusikutele omane, ei «tee» nad muusikat vaid lasevad enda sees keeval muusikal lihtsalt välja voolata!»

Foto: Viktor Burkivski

Samaaegselt esimeste esinemiste otsimisega on mustanahaliste bänd käivitanud ka konkurssi Facebookis, kus otsib kuni 20.detsembrini omale nime. Nime saavad soovitada kõik inimesed, parima nime pakkujale lubavad mustad muusikud tasuta personaalkontserti.

Foto: Viktor Burkivski

Rohkem infot ansambli tegemiste kohta leiate Facebookist.

Vaata järele, mis saates toimus!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles