R, 8.12.2023

Ott Lepland ja Liis Lemsalu laulavad Otepääl sügise talveks

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heategevuslik õhtu restoranis iO
Liis Lemsalu
Heategevuslik õhtu restoranis iO Liis Lemsalu Foto: Erlend Štaub

Talv algab sellel aastal Otepää Keskväljakul 22.detsembril 2015 kell 6.48. Otepää saab talvepealinnaks 19.korda.

Talvepealinna pidustused algavad juba 20.detsembril kell 11.00 traditsioonilise talveturuga. Turgu juhib Marika Viks, esinevad naisrahvatantsu rühm Nuustaku, eakate ansamblid Laulurõõm ja Tantsurõõm, tantsukool JJ-Street. Kavas on laadaloterii. Lapsed kohtuvad Katre-Liisi ja lemmikponidega. Laada korraldab Otepää Naisselts. Kell 12.00 toimub Otepää Keskväljakul  jõuluvanade kokkutulek. Linna saabuvad erinevate transpordivahenditega jõuluvanad igast ilmakaarest. Kohata võib tuletõrje, politsei, kiirabi, posti ja Valdur Sepa jõuluvanasid. Jõuluvanadel on kaasas kommid headele lastele ja vitsad ning õpetussõnad halbadele.

Kell 17.00 esineb eakatele Otepää Gümnaasiumis Anne Velli.Kontserdi lõpus austatakse ka ansamblit  Relami nende 35. tegevusaasta puhul.

22.detsembril, talve alguse päeval, kell 6.48 laulavad Ott Lepland ja Liis Lemsalu Otepääl sügise talveks. Sügispealinn Narva loovutab valitsemissau Otepääle ja pealinn Tallinn annab üle tunnistuse, millega Otepää saab Talvepealinnaks. Hommikumeeleolu loob Otepää valla pikaajaline hea koostööpartner raadio SkyPlus, kes on juba palju aastaid aidanud viia Talvepealinna sõnumit üle Eesti  ja  raadio saatejuht Vaido Pannel.

Foto: Erlend Štaub

Otepää valla kultuurijuht Sirje Ginter ütles, et pidustuste kava jätkub tantsukooli JJ-Streeti esinemisega. „Rütmikas kava noorte tantsukoolilt JJ-Street annab talve tulekule erilise särtsu,“ sõnas Sirje Ginter. „Kuum tee ja 19 rosinatega kringlit, tuledesäras väljak ja rõõmus talveootus teeb meele rõõmsaks ning talve alguse helgeks. Tooge kaasa hommikusi häid uudiseid ja ärge unustage lund.“

Talvepealinna avaüritused korraldab Otepää Kultuurikeskus koostöös Otepää Naisseltsi, jõuluvanade, Otepää naiskodukaitse ja Otepää gümnaasiumiga. Toetab Otepää vald. Talvepealinna ametlik raadio on raadio SkyPlus.

NB! Seoses talveturuga on 20.12.2015 kella 9.00- 16.00 liikluseks piiratud Lipuväljaku tn Munamäe tn ristist kuni Konsumi ristini. Otepää Keskväljak on liikluseks suletud. Oti pubi esine on liiklemiseks ja parkimiseks avatud. Täiendav info kodulehel.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles