R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

USA katoliku kirik koolitab preestreid kurje vaime välja ajama

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Kurjade vaimude väljaajamine
Kurjade vaimude väljaajamine Foto: SCANPIX

USA katoliku kirik pakub preestritele nädalalõpukoolitusi, milles õpetatakse kurje vaime välja ajama.

Kuigi tänapäeval tuleb kurjade vaimudega võitlemist üsna harva ette, tahavad katoliku kiriku esindajad siiski võimalikeks juhtumite kasvuks valmis olla, kirjutab foxnews.com.

Kirikuisade sõnul on koguduste liikmed uurinud, kas preestrid on selliste juhtudega toimetulemiseks ette valmistatud.

Siiani on USA katoliku kirikul vaid käputäis preestreid, kes eksortsismiga hakkama saaks.

Texase osariigi peapiiskopi, kardinal Daniel DiNardo sõnul ei ole kurjade vaimude väljaajamise rituaali õppimine raske.

Möödunud nädalalõpul toimunud koolitusel osales üle 100 piiskopi ja preestri kogu USAst. Koolitusprogrammis on mitu osa – millisel kujul saatan end avaldada võib, kuidas teha kindlaks, kas isik on tõesti kurjast vaimust vaevatud, milliseid palveid ja loitse kasutada ning milliseid rituaale läbi viia.

Katoliku kiriku esindajate sõnul on usklike seas kurjade vaimude vastu võitlemise huvi kasvanud, kuid huvi suurenemise põhjus pole teada.

Kuigi enamik katoliku kiriku esindajad on huvitatud eksortsismi koolitusest, on ka selles kahtlejaid. Isegi koolituse organiseerijad on pidanud silmitsi seisma naeruvääristamise ja pilkamisega.

USAs on kurjade vaimude väljaajamise oskusega preestrid püüdnud oma oskusi mitte laialt reklaamida.

Reeglites seisab, et kurjade vaimude väljaajamise rituaali tohivad teha vaid selleks koolituse läbinud ja piiskopilt tegutsemiseks loa saanud preestrid. Kuid iga juhtumi puhul peab preester konsulteerima ka psühholoogi või psühhiaatriga, et kurjast vaimust vaevatu puhul ei oleks tegemist psüühiliselt haige inimesega.

Katoliku kiriku sõnul väljendub kuratlik kohalolu näiteks vägivaldses käitumises, kui püha veega kokku puututakse, mingis kummalises keeles rääkimises ning ebatavalises jõus.

Preestrite sõnul peaks rituaalid tooma kohale püha vaimu, kes kurja vaimu hävitab.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles