Juunis annab Tallinna Lauluväljakul Baltikumi ainsa kontserdi legendaarne QUEEN koos Adam Lambertiga

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rokkbänd Queen ja Adam Lambert
Rokkbänd Queen ja Adam Lambert Foto: promo

Uue aasta suvi saab võimsa alguse Tallinna Lauluväljakul, kus 5. juunil astub üles rockmuusika üks legendaarsemaid bände QUEEN koos Adam Lambertiga. Baltikumi ainsa kontserdi piletid tulevad Piletilevisse müügile esmaspäeval, 7. detsembril kell 10.00, esimese kahe nädala jooksul on erihind vaid 49 eurot.

“Meil on südamest hea meel kuulutada välja nii erakordne kontsert Tallinnas. Lauluväljakul tulevad juunikuus esitusele Queeni surematud hitid “We Will Rock You”, “I Want To Break Free”, “Under Pressure”, “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions” ja paljud teised. Eriline rõõm on selle üle, et kui üldiselt esineb Queen Euroopas vaid suurtel festivalidel, siis Tallinnas antakse võimas soolokontsert. Pilet Queeni kontserdile on kahtlemata suurepärane jõulukingitus igale eestimaalasele kes vähegi muusikast huvitub. Raske on leida Queen’ist suurema märgilise tähendusega bändi maailmas. Olen veendunud, et saame väga liigutava elamuse osaliseks,” kommenteerib Live Nation Estonia peapromootor Eva Palm.

Queeni üle 40 aasta kestnud karjäär on tõeliselt muljetavaldav. Sadades miljonites müüdud albumeid, aukartust äratav nimekiri erinevatest mainekatest auhindadest, hulgaliselt nii plaadi- kui ka singlimüügi edetabelite esikohti ning tulihingelised austajad ja fännid üle kogu maailma on tõestuseks, et tegemist on rockmuusika ühe legendaarseima ning oluliseima bändiga. Vaatamata üliandeka ja ainukordse solisti Freddie Mercury traagilisele kaotusele, on Queen endiselt maailma üks populaarsemaid ning palavalt armastatumaid bände ning viimastel aastatel on bändiga liitunud noor ja andekas Adam Lambert.

Foto: promo

Queen ja Adam Lambert astusid esimest korda ühiselt üles 2009. aasta American Idol saate finaalis. Järgnes esinemine MTV European Music Awards auhinnatseremoonial ning peagi oli Lambertist saanud püsiv vokalist Queeni kontsertidel. Aastad 2012 ja 2013 tõid endaga kaasa mitmeid suuri kontserte ja olulisi teleesinemisi ning 2014. aastal suunduti väljamüüdud tuurile USA-s. Queen ja Adam Lambert lõpetasid aasta suurejoonelise ülesastumisega Londonis, ikoonilise Big Beni vahetus läheduses. Aastavahetuse kontserti kandis üle BBC One TV ning sellest sai osa rohkem kui 12 miljonit inimest.

Selle aasta alguses tuuritas Queen koos Adam Lambertiga Ühendkuningriikides ja Euroopas ning sügisel Lõuna-Ameerikas. Sealhulgas anti ülimenukas kontsert Brasiilia festivalil Rock in Rio. Queen astus samal festivalil üles lausa kaks korda - avamisel ning lõpetamisel – ka 30 aastat tagasi, aastal 1985, ning need esinemised tõid toona kokku üle poole miljoni pealtvaataja. Queeni populaarsus aastatega ei ole vähenenud ning kontserdid koos vokalist Adam Lambertiga on üle kogu maailma täielikult välja müüdud.

Tallinnasse saabub Queen esinema 5. juunil. Bändi originaalliikmetest astuvad lavale nii kitarrist Brian May kui trummar Roger Taylor, mõlemat kuuleb kontserdi jooksul ka laulmas. “Mõistame, et Queen ilma Freddie Mercuryta ei ole mitte kunagi sama, kuid nagu Brian May ise tunnistas, on show Adam Lambertiga kõige lähedasem elamus ja kogemus Queenist,” sõnab Eva Palm. “Olen Queeni ja Adam Lamberti ühist kontserti ise näinud ning elamus oli tõesti võimas ja meeldejääv,” lisab Peeter Rebane.

Piletid Queeni Tallinna Lauluväljaku kontserdile tulevad müüki esmaspäeval, 7. detsembril kell 10.00 ning esimese kahe nädala jooksul (kuni 20. detsembri südaööni) kehtib erihind 49 eurot.  Alates 21. detsembrist maksavad piletid 59 eurot ning kontserdinädalal 69 eurot. Fännitsooni pilet maksab 99 eurot.  Saadaval on ka limiteeritud kogus VIP pakette.

Tagasi üles