L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vietnamist avastati end kloonivad sisalikud

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Vietnamist avastati end kloonivad sisalikud
Vietnamist avastati end kloonivad sisalikud Foto: Bang

Vietnamist avastati uus sisalikuliik, mille isendid end kloonivad.

Uuring näitas, et Leiolepis ngovantrii nimetuse saanud liigi esindajad on kõik emased, kes suudavad järglasi toota ebatavalisel viisil, kirjutab stuff.co.nz.

Teadlased jõudsid selle liigi jälile kui uurisid Ba Ria- Vung Tau provintsis söödavaid sisalikke.

Kohalik herpetoloog Ngo Van Tri pani tähele, et kõik restoranidele toodud sisalikud olid emased. Ta teatas oma avastusest USA herpetoloogile Lee Gismerile, kes selle peale kohale sõitis.

Ngo palus kohalikel restoraniomanikul paar sellist isendit menüüst välja jätta, et ameeriklane saaks neid uurida. Kuid see kukkus läbi.

Siis palkas ta väikese tasu eest lapsed, kes püüdsid neile uurimiseks umbes 60 sisalikku, mis oli uuringu teostamiseks piisav kogus.

«Terved põlvkonnad neid sisalikke on restoranid ära küpsetanud ja klientidele lauale kandnud. Tegemist on liigiga, mida teadlased varem märganud ei ole,» lausus Gismer.

Ameeriklane püüdis ühte selle liigi isendit süüa, kuid tema arvates ei ole need küpsetamist väärt ning lääne restoranide menüüdesse ei peaks need jõudma.

«Võtsin ampsu ja mulle tundus, et suus on midagi väga vana ja kaua aega tagasi surnut,» kirjeldas USA herpetoloog oma maitseelamust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles