P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Urmas Eero Liivi film «Must alpinist» sai avanädalavahetusel 12 638 vaatajat

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Urmas Eero Liivi müstiline noortedraama «Must alpinist»
Urmas Eero Liivi müstiline noortedraama «Must alpinist» Foto: Kaader filmist

Möödunud nädalavahetusel oli eesti kinode vaadatuim film Urmas Eero Liivi müstiline noortedraama «Must alpinist», mida käis vaatamas 12 638 inimest.

Film paigutub taasiseseisvunud Eestis esilinastunud kodumaiste filmide avanädalavahetuse vaatajate edetabelis neljandale kohale, edestades filmi «Jan Uuspõld läheb Tartusse» (12 516 vaatajat). Esikolmikusse kuuluvad «1944» (19 903 vaatajat), «Supilinna salaselts» (17722 vaatajat) ja «Nimed marmortahvlil» (15611 vaatajat).

«Must alpinist» jõudis kinodesse 27. novembrist, esilinastus toimus 18. novembril PÖFFi filmifestivalil.

«Must alpinist» on nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev müstiline noortedraama eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele.  Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle.

Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.

Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andreev (Moskva) jt. Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, heliooja Tiit Kikas, produtsent Anneli Ahven, tegevprodutsent Kaspar Kaljas. Filmi tootja on Kopli Kinokompanii, kaastootja Decima Rosa.

Filmi võtted toimusid Eestis, Burjaatias ja Põhja-Itaalias.

Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles