Video: uus retseptisaade kingib Toomas Luhatsi juhtimisel võitjale 5000 eurot

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna alustab uus meeleolukas retseptisaade «Milline maitse», milles toidufännid võistlevad oma salajaste retseptidega ning sarja vältel selgub Eesti koduköögis sündinud parim retsept.

Täna õhtul eetrisse jõudvas eelvoorus osaleb 50 hobikokka ja toidugurmaani, kes kõik edasipääsu nimel oma parima retsepti järgi valmisatud roa võistlustulle saadavad. Need on söögid, mis maitsevad nende perele, viivad keele alla sõpradel-tuttavatel, aga kas need saavad heakskiidu ka saate kohtunikelt?

Foto: TV3

Teiste hulgas esitleb kohtunikele oma sööki Hiiumaalt pärit pensionär Helle, kes on teinud seenekastme, milles kasutatud lausa 24 erinevat sorti seent ja mis on tema köögi saladuseks olnud juba aastakümneid.

Foto: TV3

Pealinlane Asko esitleb pannkooke, mis aitavad peojärgsel hommikul pohmelli vastu, Märjamaalt pärit Jüri aga sealiha teravas mandariinikastmes, millest ta loodab uut rahvuslikku jõulurooga.

Foto: TV3

Lisaks on saates ka tõeliselt üllatavaid kombinatsioone. Näiteks esitleb Tartumaalt pärit kohvikupidaja Ülle oma vanaema retseptikogumikust pärit lambaliha heeringaga. Noarootsist korjatud kuuseokstest teeb aga imeväega kokteili Kaili.

Maitsete üle otsustavad kokaraamatute autor Lia Virkus, toidublogija Ragne Värk ja peakokk Riho Heinmets. «Milline maitse» saatejuht on Toomas Luhats.

Foto: TV3

Võitjale on enneolematu auhind. Teda ootab preemia, mille suuruseks on 5000 eurot, ning see isuäratav toit, mille autoriks ta on, hakkab olema saadaval Selveri poelettidel üle kogu Eestimaa.

«Milline maitse» alustab TV3-s täna kell 20.30.

Tagasi üles