Tartu muusikanädalast on kujunemas muusika- ja tehnoloogiafestival
Peaesinejad Motoramast ja Genkast Mooncascade’i ja Contriberini

Nigeeria päritolu Soome räppar-produtsent Noah Kin

FOTO: promo

27.-28. novembril toimub Tartus juba neljandat aastat järjest Tartu muusikanädal. Tallinn Music Weeki kahepäevane sõsarfestival tuleb tänavu uue hooga, lisaks kontsertõhtutele armastatud Genklubis toimuvad tasuta pop-up sündmused linna tegijamates idufirmades. Reedel, 27. novembril on erandkorras kõigile huvilistele avatud nelja Tartu start-up ettevõtte uksed.

Vene postpunk-bänd Motorama

FOTO: promo

Von Krahli baari viimane pidu "In the end there's only love", Holy Motors

FOTO: Tiit Mõtus

Andres Kõpper ehk NOËP

FOTO: promo

Tronden

FOTO: promo

Genka ja Paul Oja tõid Fookusesse täismaja. Kaasa lõid Pok ja Ingmar Gailit

FOTO: Madis Sinivee

Tartu muusikanädal tuleb sel hilissügisel värske hoo ja mõtetega. Seda, et Tartust hoovab häid mõtteid, puhast kunsti ja igikestvat tarkust, teame me kõik, üha rohkem kuuleme aga ütlust, et ülikoolilinnast on saamas üks tihedama asustusega start-up-keskuseid Eestis ehk meie oma uus Silicon Valley. Tartu muusikanädal aitab sel korral kõigil muusika- ja nutikate algatuste huvilistel avastada uutmoodi tempokat ja pöörastest ideedest pulbitsevat Tartut. Reedel, 27. novembril toimuvad ülikoolilinna väledamates idufirmades hoovikontserdid, start-up hommikusöögid ja music meets tech ettevõtmised ning mõlemal õhtul kogunetakse Genklubisse, kus Eesti artistide kõrval astuvad üles Euroopas laineid lööv Vene postpunk-bänd Motorama ning Nigeeria päritolu Soome räppar-produtsent Noah Kin.

FOTO: promo

«Meie tiim vaimustus sel korral Tartust täiesti uuel moel. Selle tempo ja energiaga, mida tehnoloogiafirmad oma ambitsioonikate plaanidega siia toovad, võiks rakette Marsile lennutada. Muusika- ja tehnoloogiafestival Tartus võiks olla midagi sellist, kuhu reisivad kokku ka huvilised teistest riikidest. Loodame, et sellest saab traditsioon!» kommenteerib Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul sünnib Tartus iga päev mõni nutikas idee, mis tänu  IT-ettevõtete tööle laia maailma lendab: «See oli nii 15 aasta eest, kui Tartu viis esimese linnana maailmas sisse mobiilse parkimise kui ka täna, mil nutikad IT-lahendused on elu loomulik osa. Rakendades uusi IT-lahendusi, teeme linna paremaks elupaigaks kõigile. Need pingutused kannavad vilja: Tartus tunneb end hästi ka nutikas otsiv vaim. Mul on hea meel, et selle vaimu kandjaid tuleb Tartusse üha juurde.»

Tartu IT tõmbekeskuse ja uue ajastu suhtlus-keskkonna Contriber asutaja Rein Lemberpuu arvates on Tartus säilinud inimlikkus ja huvitatus sellest, mida teised teevad: «See annab võimaluse jagada omavahel kogemusi ning vähendada aega, mis kulub uute ideedega turule jõudmiseks. Ei ole just palju linnu, kus ettevõtjad, linnavalitsus ja ülikool suudavad oma visioonid ja tegutsemise ühendada – Tartus on see potentsiaal olemas ning tulemusi ei pea kaugelt otsima. Tartu on ise ka paras sTARTUp – värske, kohanev ja energiline.»

«Fakt, et Tartust on pärit nii palju värskeid ja edukaid idufirmasid, nagu Fortumo, ZeroTurnaround, Voog, Toggl või Plumbr, näitab minu arvates ilmekalt, et edu ei garanteeri mitte niivõrd asumine mõnes metropolis, kuivõrd loovus, tahe ja pealehakkamine asju lihtsalt ära teha,» märgib Eesti suurima mobiiliarendaja Mooncascade asutaja Priit Salumaa.

Reedel, 27. novembril toimuvad Tartu Muusikanädala raames linna tegijamates idufirmades Contriber, Voog, Mooncascade, Aparaaditehas ja Mobi Lab tasuta pop-up kontserdid ning laupäeval, 28. novembril leiab Music Estonia ja Bändilabori eestvedamisel aset bändikoolitus.

Mõlemal õhtul kogunevad muusikasõbrad Genklubi kahe lavaga festivalikeskusse.

FOTO: promo

Välisartiste on tänavuses TMN programmis kaks – üle Euroopa publiku- ja kriitikamenu nautiv Vene postpunk-grupp Motorama ning oma ekstsentrilise soundiga rahvusvahelist tähelepanu noppinud Nigeeria päritolu Soome räppar-produtsent Noah Kin. Eesti muusikat esindavad Andres Kõpperi elektrooniline sooloprojekt NOËP, hiphopi grand old meeste Genka ja Paul Oja tandem, massiivseid helimüüre laduv Shelton San, psühhedeelse kõlaga Holy Motors, elektro-akustiline ühendus Tronden, Badass Yuki kitarristi Paul Silla ühemehe-müra projekt Tahm, «rämps-funk» duo Machineries of Joy ja noor räpplüürik San Hani.

FOTO: Madis Sinivee

Tartu muusikanädala esinejate info ja jooksvalt uueneva sündmuste kava leiab veebilehelt.

Piletid on alates 10. novembrist müügil Piletilevis.

Eelmüügist on ühe õhtu pileti hind 7 eurot, kohapeal 10 eurot.  Pop-up kontserdid on kõigile huvilistele tasuta.

Tagasi üles