Detektiive kehastanud John Nettles sai Briti impeeriumi ordeni

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
John Nettles Briti impeeriumi ordenit esitlemas
John Nettles Briti impeeriumi ordenit esitlemas Foto: SCANPIX

Mitmes menukas sarjas detektiive kehastanud briti näitleja John Nettles sai kuninganna Elizabeth II Briti impeeriumi ordeni.

67-aastast näitlejat tuntakse eelkõige kahest pikaajalisest seriaalist «Bergerac» ja «Midsomer Murders», kirjutab The Telegraph.

«Midsumer Murdersis» (Midsomeri mõrvad) mängib ta peainspektor Tom Barnabyd, kes lahendab idüllilises Inglise maakohas mõrvu. Seriaali viimane osa võetakse linti järgmise aasta alguses ja pärast seda jääb näitleja pensionile. Sellega lõppeb ka 15 aastat tehtud seriaal.

«Ma olen sellest aust liigutatud ja väga rahul. See, et näitleja saab selle ordeni, on väga kena. Kuid ma ei ole seda väärt. Tavaliselt saavad selle kas tuletõrjujad või vetelpäästjad. Samas olen aastate jooksul üsna palju laipu näinud,» lausus Nettles auhinnatseremoonial.

Näitleja kinnitusel on ka kuninganna ta tegelase Tom Barnaby fänn.

«Mu tegelane on alati paar sammu juhtunust taga, vaatajad aga saavad selle tõttu end rohkem informeerituna tunda. Just see teebki Barnaby sümpaatseks,» selgitas näitleja.

Nettles sai OBE (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) ordeni, millega tunnustati ta silmapaistvat panust kultuuri.

Tagasi üles