Kultuurikatlas esietendub eksklusiivne moekontsert «Trash to trend»

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Fotosein.
Reet Aus kandis Aldo Järvsoo kleiti ja Tanel Veenre ehteid.
Fotosein. Reet Aus kandis Aldo Järvsoo kleiti ja Tanel Veenre ehteid. Foto: Liis Treimann

Moekontsert "Trash to Trend" toob kokku Reet Ausi keskkonnateadliku disaini ja originaalmuusika, mille loojateks ja esitajateks on Anne Türnpu, Eva Koldits, Hendrik Kaljujärv, Jarek Kasar, Kärt Johanson, Maret Mursa, Reet Aus ja Tõnis Mägi. Videokunstnik on Emer Värk.

"Trash to trend" liidab üheks disaini, mõtlemapanevad videokaadrid moetööstuse mõjust meie elukeskkonnale ja kõige olulisema: improvisatsiooniliste proovide käigus haruldase koosluse poolt loodud muusika. Moekontserdiga lauldakse lahti Kultuurikatla uus BlackBox saal, piletituluga kogutakse toetust Lilleoru Teadliku Muutuse Kunsti Kooli ehituseks. 

Lilleorus kerkiv Teadliku Muutuse Kunsti Kool on hea näide sellest, kuidas rakendada taaskasutust ka arhitektuursete lahenduste puhul. Sven Koppel ja Ain Padrik on uue kooli projekteerimisel aluseks võtnud Põhuteatri puitkonstruktsiooni, mis oleks muidu lammutamise järgselt prügimäele viidud. Tegemist on seni suurima roopakkidest ehitisega Eestis. Kooli ehitatakse vabatahtliku panuse ja ühisrahastuse toel, hetkel on projekt ka Hooandjas. Uus kool soovitakse avalikkusele avada 2018. aastal kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Lilleoru keskus asub Aruvalla külas Rae vallas Harjumaal.

Kultuurikatel on loomekeskus Tallinna südalinnas, mis on avatud erinevatele sündmustele ja loomemajandusega seotud tegevustele. Märtsist 2015 kuni tänaseni on Kultuurikatlas toimunud ja teoks saanud palju põnevaid ning häid ideid. Sellest sügisest on kasutuses ka Black Box saal. Black Box on tööstusliku atmosfääriga  540 m2 üldpinnaga universaalsaal (pikkus 29 m, laius 18m kõrgus fermideni 10m), mis võimaldab paindlikku ruumikasutust. Klassikalise tribüüni puhul on istekohti 500, tasapinnalise paigutuse korral mahutab ruum rohkem inimesi.

Kontsert on laval vaid kahel korral - 20. ja 21. novembril kell 19:00. Sündmus saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitalile, Kultuurikatlale ja Kõue mõisale. Sündmust korraldavad MTÜ Reuse ja MTÜ Lilleoru.

Tagasi üles