Video: Sven Tupitsa uue fotonäituse keskmes on Kopli liinide sotsiaaldraama

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sven Tupitsa uue fotonäituse keskmes on Kopli liinide sotsiaaldraama
Sven Tupitsa uue fotonäituse keskmes on Kopli liinide sotsiaaldraama Foto: Sven Tupits

Sven Tupitsa uue fotonäituse keskmes on seekord omamoodi sotsiaaldraama. Mis elu käib praegu Kopli liinide majades? Seal puudub vesi ja elekter, elamiseks vajalikud tingimused, aga ikka elatakse.

Kui palju, või õigemini, kui vähe on vaja, et elus püsida?

Fotodele jäädvustatud kangelased on elanud Kopli liinidel pikki aastaid. Vladimir oma pojaga on elanud Kopli liinidel ühes majas juba 35 aastat, ta poeg on seal sündinud ja üles kasvanud, kohe naabruses elav Aleksander on Kopli liinidel juba 25 aastat. Tema elusaatus on olnud karm ja ülekohtune, sellest hoolimata on Aleksander optimislik ja usub, et kõik läheb veel hästi. 

Nende inimeste ainuke soov on leida endale uus, sobiv ja jõukohane kodu. Tupitsa näituse üheks eesmärgiks on näidata, kui tugev ja positiivne võib olla inimene kõikide probleemide kiuste, näituse teiseks oluliseks eesmärgiks ongi aidata leida neile inimestele uus kodu.

Foto: Sven Tupits

Näituse avamine 31. oktoobril kell 15 Signature House'is (Kaevuri 1, Tallinn). Avamise raames toimub ekskursioon Kopli liinidel, kohtume meie kangelastega. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Vaata videoklippi!

Elu liinid - Ühe ajastu lõpp from Sven Tupits on Vimeo.

Märksõnad

Tagasi üles