N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moegalerii: Ruta Tepi kostüümid tumedatest hundilaantest

Anu Saagim
, peatoimetaja
Facebook
Comments
Embassy of Fashion moeshow - Tallinn Fashion Week 2010
Embassy of Fashion: Aldo Järvsoo, Riina Põldroos, Ketlin Bachmann-Põldroos, Natalja Lill, Ruta Tepp .
Embassy of Fashion moeshow - Tallinn Fashion Week 2010 Embassy of Fashion: Aldo Järvsoo, Riina Põldroos, Ketlin Bachmann-Põldroos, Natalja Lill, Ruta Tepp . Foto: Jelena Rudi

Aldo Järvsoo, Riina Põldroosi, Ketlin Bachmann-Põldroosi, Natalja Lille ja Ruta Tepi ühine ateljee näitas taas moodi – Tallinna Moenädala raames esitleti reede õhtul kinos Sõprus  Moesaatkonna suur viie-vaatuseline vaatemäng Lost couture.

See oli müstiline vaatemäng viies vaatuses, õhtu täis moodi, muusikat ja filmi, kui lavale tulid Ruta Tepi kostüümid tumedatest hundilaantest. Moedraamat saatis Tanel Veenre ja Taavi Varmi film. Õhus oli raskust, melanhooliat, kadumise kartust ja leidmise ärevust.

Anne & Stiili moe- ja ilutoimetaja Ester Kannelmäe:

Ruta Teppi kollektsioon pakkus selle Fashion Week'i ahaa-elamuse. Kui keegi räägib oma lammaste villast ja maaelust kui inspiratsioonist, on suur tõenäosus näha laval kõike muud kui tõelist moodi (loomulikult pole see alati reegel). Ja kuna Ruta kadus suurema publiku tähelepanu alt mõneks ajaks metsa, siis oli paljude südames hirm, et äkki ta ongi disainimise ära unustanud.

Fakt, et pähekaranud mõte oli rumalast rumalam, sai selgeks juba esimese siresäärse jeti lavale astudes. Ruta kogu kollektsioon seisnes sooja karvavammuse nutikates variatsioonides. Kõigele pani punkti elegantne detailiosavus. Nii mõneski kodumaise moeikooni staatuses daami sees hakkas pulbitsema soov endale üks ürgne kuub hankida ja hullunud metsloomana mööda Tallinna tänavaid kihutada.
 

Ajakirja „Hooaeg“ peatoimetaja Lenno Vaitovski:

Ruta ruttas lavale siis, kui lambad olid äsja pügatud. Saagiks olid erinevat tõugu villakandjad, millest omakorda valminud silmnähtavalt soojad jakid ja mantlid. Võibolla on ka hundid liikvel, kes teab…
 

Embassy of Fashion on moekunsnike sõpruskond, mille juured ulatuvad õpiaega Eesti Kunstiakadeemias. Olles 10 aasta eest lõpetanud ülikooli asutasid nad ühise moeateljee. Aja jooksul on kolitud oma tegemistega lahku ja kokku tagasi, tehtud moodi erinevates koosseisudes, kuid päris lahti üksteisest pole saadud. Nüüd on niidid-nõelad taas ühte kappi pandud Embassy of Fashion nime all.

 

Vaata Ruta Tepi metsikut moekollektsiooni! Kuidas meeldib?

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles