Suure Papa suhtes algatati kriminaalmenetlus

Politsei alustas Tartus eelmisel neljapäeval kontserdi ajal pealtvaatajat rusikaga näkku löönud räppari Uku Aropi ehk Suure Papa suhtes kriminaalmenetlust.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ütles Postimehele, et tegemist on ajakirjanduses juba kajastamist leidnud juhtumiga, kui laval esinenud muusik lõi kontserdi ajal külastajat.

Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Kohus võib süüdimõistmisel sellise teo eest karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Esinejanime Suur Papa kasutav Uku Arop kutsus eelmisel neljapäeval Tartus klubis Illusion toimunud kontserdil lavale pealtvaataja ja lõi teda rusikaga näkku. Meedias levis ka kontserdikülastaja tehtud video juhtunust.

Kui video kõnealusest sündmusest internetis liikvele läks, kommenteeris Suur Papa juhtunut järgnevalt:

«Vabandan publiku ees, kes kohal olid ja kelle peotuju see intsident rikkus, aga mitte selle indiviidi ees, kes maksis piletiraha ainult selleks, et mind kõigi mu sõprade ja fännide ees provotseerida. 

Ta sai oma tähelepanu, mida ihkas, kahetsusväärne, et see pidi juhtuma kõikide nende lahedate ja heade Tartu inimeste ees. 

Ma armastan muusikat ja selle loomist ning jagamist oma fännide vahel, aga vahel tuleb ette hetki, mil kaotad kontrolli ja pead iseenda eest seisma.

Järgmine kord ära tule mu kontserdile, kui sa tähelepanu artisti arvelt otsid. Lava pead välja teenima, et inimesed saaks sind vihata ja sellele ronida, et ajalukku jääda, kui kõige mannetum hater. 

Tartu on alati minu vastu hea olnud ja pidu läks võimsa hooga lõpuni. 

Aitäh DJ Mölsile, Club Illusionile ja Marek Falgotile suurepärase peo korraldamise eest ja luban alati tagasi tulla, sest ma armastan oma fänne ja Tartut.»