T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Alone Together» maalioksjon EKKM`is

Facebook Twitter
Comments

«Alone Together» on Eesti kunstniku Kennet Lekko ja Ameerika kunstniku Terrenceo Hammondi ühine näituseprojekt Tallinnas, Miamis art Baselil ja New Yorkis Armory Fairil.

Foto: facebook.com

Tallinna näituse raames toimub 28. oktoobril EKKMis maalioksjon, mille tulust osa annetatakse pagulastele eesti keele ja kultuuri tutvustamiseks ning osa kunstnike Ameerika projekti toetuseks.

Teostega saab tutvuda SIIN!

Foto: facebook.com

Kunstnike sõnul on alghinnad mõistlikud ja taskukohased erinevatele huvilistele.

«Osa näituse kontseptsioonist ongi inimeste kunsti/kultuuri abil kokku toomine,» selgitab Kennet Lekko.

Foto: facebook.com

Kõik on oodatud ja kunstnikud paluvad infot jagada võimalikele huvilistele:

«Alone Together»

Terrenceo Hammond, Kennet Lekko

EKA Galerii, Vabaduse väljak 6/8 sisehoov

08.10–31.10.2015

Foto: facebook.com

«Alone Together» on Tallinnast pärit kunstniku Kennet Lekko ja New Yorgist pärit kunstniku Terrenceo Hammondi ühine näitus, mille keskmes on erinevatest piirkondadest, kuid sarnaste loominguliste ideedega kunstnike kohtumine Berliinis.

Maailmas, kus geograafilised vahemaad ja erisused on aina vähem määravad faktorid, kus inimesed reisivad ja migreeruvad aina enam, on ka ideedevahetus muutunud lihtsamaks.

Samas on immigratsioon nii Euroopas kui Ameerikas aina süvenev probleem, millele on võimatu selga pöörata. Küsimus on kooseksisteerimise võimalikkuses ja taipamises, et kokkuvõttes elatakse avatud maailmas, kus mõttelised piirid ei jää ilmselt kauaks püsima.

Internetiühiskonnas on inimesed küll näiliselt ühendatud sotsiaalmeedia kaudu, mis võimaldab kiiremat ja tõhusamat suhtlemist, kuid muudab seejuures intiimse ja otsese kontakti aina harvemini esinevaks nähtuseks.

Seega on tegemist justkui nõiaringiga – olles pidevalt ühenduses, tunneme end siiski tihti üksiku ja isoleerituna. Kuigi info rohkus peaks tähendama paremat mõistmist, võib infomassi kontrollimatus mõjuda vastupidiselt ning viia üleüldise usaldamatuseni meedia osas.

Foto: facebook.com

Terrenceo Hammond ja Kennet Lekko tegelevad peamiselt maali meediumiga ning identiteediotsingud ühiskonnas, kus valitseb visuaalse info üleküllus on ka erialaselt olulisel kohal.

Milline on maalikunsti positsioon ühiskonnas, kus teos muutub parimal juhul instagrami like’iks, osaks visuaalsest massist telefoniekraanil?

Tegemist on koostööprojektiga, mis saab alguse Tallinnast ning liigub seejärel edasi Art Basel Miamisse ja Armory Fairile New Yorki. Teosed valmivad igas linnas kohapeal kunstnike omavahelises koostöös.

14.10.2015 kell 18:30 toimub vestlus Terrenceo Hammondi ja Kennet Lekkoga. Vestlust viib läbi kunstnik Marko Mäetamm.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Jaanihanso siider.

Tänud: Marko Mäetamm, Teknos OÜ, Siim Paat, Marko Lekko, Monika Rausberg, Tiit Lõhmus, Marko Nautras, Marc Lambert, Marta Vaarik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles