Eesti Laulu eelžürii kuulab sel aastal võistluslugusid kaks päeva

Meisi Volt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Laul 2015 eelžürii liikmed Owe Petersell ja Anne Veski
Eesti Laul 2015 eelžürii liikmed Owe Petersell ja Anne Veski Foto: ERR

Kodumaise lauluvõistluse Eesti Laul 2016 võtmesõnadeks on sel aastal muutused ja uuendused. Varasema ühe ja pika päeva asemel saab eelžürii konkursile esitatud lugudega tutvuda kahel järjestikusel päeval.

4. ja 5. novembril kogunevad eelžürii liikmed Eesti Rahvusringhäälingus, et välja valida 20 laulu, mis pääsevad Eesti Laulu poolfinaalidesse. Antud meetod võimaldab efektiivsemalt ja põhjalikumalt lugusid kuulata ning analüüsida.

Igal aastal koos eelžüriiga laule kuulanud Eesti Laulu produtsent Mart Normet tõdeb, et žürii on ka ühe päevaga väga head tööd teinud, aga kaks päeva sisendab kõigisse kindlust, et valik saab olema õige. „Eelžüriisse on alati kuulunud absoluutsed profid, kes kuulavad oma töö tõttu iga päev tundide kaupa muusikat ning oskavad kiirelt otsustada, kas laulus on hitiainet või mitte,” kinnitab Normet.

„Eesti Laulule peab valima lood, mis hakkavad n-ö tööle esimese korraga,” lisas eelmisel aastal Eesti Laulu eelžürisse kuulunud Owe Petersell. „Pärast 7. või 10. kuulamist oma võlu demonstreerivad lood suurvõistlusel kahjuks läbi ei löö.”

Foto: ERR

Eesti Laulu eelžürii on seitsme aasta jooksul hinnanud kokku 1128 laulu. Žüriitöös osalenud Sky Plusi programmidirektor Toomas Puna sõnul toob käesolev muudatus valimisprotsessi värskust. „Kindlasti tekib nüüd ka rohkem vaidlusi kui varasematel aastatel,” lausus Puna.

Eelvoorus osalemiseks tuleb laul tuua hiljemalt 02.11.2015 kell 15.00 Gonsiori 27 valvelauda. Võistluslood avaldatakse 5. novembril kell 19.00 algavas saates „Ringvaade”.

Eesti Laul 2016 ajakava

02.11 Laulude esitamise tähtaeg

13.02 I poolfinaal

20.02 II poolfinaal

05.03 Finaal

Tagasi üles