Rasmus Vesiloo (paremal) kohtus

FOTO: Erik Prozes

Riigikohus jättis teisipäeval, 13. oktoobril, 2015 jõusse varasemad kohtulahendid, millega ettevõtja Rasmus Vesiloo mõisteti süüdi oma endise elukaaslase Triin Tulevi löömises, vahendab Postimees.

FOTO: Sander Ilvest

Harju maakohus karistas mullu detsembris Vesilood kehalise väärkohtlemise eest üheksa kuu pikkuse tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga. Ühtlasi rahuldas kohus osaliselt Triin Tulevi tsiviilhagi, mõistes süüaluselt Tulevi kasuks välja 3500 eurot ehk Tulevi nõutust 16 500 eurot vähem.

Tallinna ringkonnakohus nõustus aprilli alguses avaldatud lahendis täielikult maakohtu otsuse põhjenduste ja järeldustega ning leidis, et esitatud apellatsioonid ei anna alust maakohtu otsuse tühistamiseks. Vesiloo nõudis enda õigeksmõistmist, Tulev aga 20 000-eurose tsiviilhagi rahuldamist.

FOTO: Erik Prozes

Seejärel esitas Vesiloo kaitsja kassatsioonkaebuse riigikohtusse, mis võttiski kaasuse juuli keskel menetlusse.

FOTO: Erik Prozes

Süüdistuse kohaselt ründas Veisloo oma toonast elukaaslast Tulevit möödunud aasta 25. augusti öösel, tekitades naisele füüsilist valu. Vesiloo kinnitas hiljem kohtus, et võis naist lüüa ajal, mil ta magas ja ei kontrollinud enda liigutusi.

FOTO: Erik Prozes

Riigikohus pidas vajalikuks täiendavalt lisada, et tõendamist leidnud asjaolud näitavad üheselt, et tegemist oli Vesiloo teadliku ja tahteliselt täielikult kontrollitud ründega. Kannatanul fikseeritud ohtrad vigastused pea erinevates piirkondades ja kätel viitavad selgelt sihipärasele ründetegevusele, mis ei ole vähimalgi määral ühitatav kaitseteesis esitatud somnambuulse käitumise sümptomitega.