Reedel, 8. oktoobril toimus EKA Galeriis Terrenceo Hammondi ja Kennet Lekko näituse «Alone Together» pidulik avamine.

FOTO: Janis Kokk

«Alone Together» on Tallinnast pärit kunstniku Kennet Lekko ja New Yorgist pärit kunstniku Terrenceo Hammondi ühine näitus, mille keskmes on erinevatest piirkondadest, kuid sarnaste loominguliste ideedega kunstnike kohtumine Berliinis.

FOTO: Janis Kokk

Maailmas, kus geograafilised vahemaad ja erisused on aina vähem määravad faktorid, kus inimesed reisivad ja migreeruvad aina enam, on ka ideedevahetus muutunud lihtsamaks.

Samas on immigratsioon nii Euroopas kui Ameerikas aina süvenev probleem millele on võimatu selga pöörata. Küsimus on kooseksisteerimise võimalikkuses ja taipamises, et kokkuvõttes elatakse avatud maailmas, kus mõttelised piirid ei jää ilmselt kauaks püsima.

FOTO: Janis Kokk

Internetiühiskonnas on inimesed küll näiliselt ühendatud sotsiaalmeedia kaudu, mis võimaldab kiiremat ja tõhusamat suhtlemist, kuid muudab seejuures intiimse ja otsese kontakti aina harvemini esinevaks nähtuseks.

Seega on tegemist justkui nõiaringiga: olles pidevalt ühenduses tunneme end siiski tihti üksiku ja isoleerituna. Samuti peaks rohkem infot tähendama ka paremat mõistmist, kuid infomassi kontrollimatus võib mõjuda vastupidiselt ning viia üleüldise usaldamatuseni meedia vastu.

FOTO: Janis Kokk

Terrenceo Hammond ja Kennet Lekko tegelevad peamiselt maali meediumiga ning identiteediotsingud ühiskonnas, kus valitseb visuaalse info üleküllus on ka erialaselt olulisel kohal. Milline on maalikunsti positsioon ühiskonnas, kus teos muutub parimal juhul instagrami like’iks, osaks visuaalsest massist telefoniekraanil?

FOTO: Janis Kokk

Tegemist on koostööprojektiga, mis saab alguse Tallinnast ning liigub seejärel edasi Art Basel Miamisse ja Armory Fairile New Yorki. Teosed valmivad igas linnas kohapeal kunstnike omavahelises koostöös.

FOTO: Janis Kokk

Näituse raames toimub ka oksjon, mille kasumist osa annetatakse pagulastele eesti kultuuri tutvustamiseks.

Vaata pildigaleriid!