Raadio 2 toob Tartu tudengite sügispäevade melu koju kätte

Madis Aesma ja Indrek Vaheoja

FOTO: Arne Holm

Raadio 2 on sel nädalal Tartus, et tuua rikkaliku programmi vahendusel kuulajateni tudengite sügispäevade melu.

Tartusse suunduvad Raadio 2 saatejuhid Madis Aesma, Indrek Vaheoja, Eeva Esse, Helle Rudi, Margus Kamlat, Erik Morna, Kristo Rajasaare, Raul Saaremets ja Koit Raudsepp.

Esimesena läks Tartust otse-eetrisse Raadio 2 «Hommik!», mis alustas täna kell 7.00 Raekoja platsilt. Hommikuprogramm läheb eetrisse igal hommikul erinevast Tartu linna paigast ja saadet edastatakse saatebussist, et olla vahetult parimate sündmuste keskel. 

«Raadio 2 kohalolek Tartu sügispäevadel ei ole pelgalt kajastus, vaid sellest on saanud üks oluline osa festivalist. Raadio 2 inimesed on hingega asja juures ja löövad kaasa festivali kujundamisel ka stuudioväliselt. Näiteks Tantsumaratonil muusikat mängides,» ütles sügispäevade korraldaja Evelina Nõmme. 

«Tänu Raadio 2 eetrile jõuab Tartu melu igasse Eesti nurka. Raadio 2 kolimine nädalaks Tartusse on äge ja värskendav. Samuti annab see võimaluse ka tudengilinna Tartu noortele tegijatele jõuda laiema publikuni. Esimese otse-eetri kogemuse saavad ka hakkajad ajakirjandustudengid, kes veavad eest Tudengitunni erisaadet,» lisas ta.

Esmaspäevast neljapäevani vallutavadki pärast keskpäeva (kell 12.15-13.00) rahvusringhäälingu Tartu stuudio kolmveerand tunniks tudengid.

Veel jõuavad Tartust Raadio 2 eetrisse saated «Draiv», «Muusikanõukogu», «Elu edetabelid» ning Koit Raudsepa ja Eeva Esse argipäevased stuudiotunnid.

Tudengipäevadele paneb Raadio 2 eetris punkti pühapäeval kell 10.00 algav saatetund, mida juhivad Margus Kamlat ja Helle Rudi.

Raadio 2 võtab tudengipäevadest aktiivselt osa ka väljaspool raadioeetrit. Nii näiteks keerutavad neljapäevasel tudengite tantsumaratonil hommikuni plaate muusikajuht Erik Morna ja peatoimetaja Kristo Rajasaare.

Raadio 2 osaleb Tartu tudengite sügispäevadel juba neljandat korda.