Galerii: Lühifilmide kasseti "Lennud unes või ilmsi" esilinastus Solarises

Reedel, 9. oktoobril toimus Solarise kinos lühifilmide kasseti "Lennud unes või ilmsi" esilinastus. Järelpidu toimus Sinilinnus.

FOTO: Sven Tupits

«Lennud unes või ilmsi» kassett koosneb neljast uuest eesti lühimängufilmist, mille autoriteks on noored režissöörid Helen Takkin, Edina Csüllög, Leeni Linna ja Caros E. Lesmes.

FOTO: Sven Tupits

Helen Takkini film «Elo» on isepäisest lasteaia lapsest, kelle ainus eesmärk on kasvatajate represseerimise eest põgeneda, ühel päeval tuleb aga rühma uus kasvataja Helena ja Elo elu muutub täielikult. Filmi stsenaristid on Margus Paju ja Indra Feldman, operaator Heiko Sikka, produtsendid Liisa Orav ja Esko Rips, filmi on tootnud Nafta Films. Osades Katriin Meribel Kungla, Kärt Tammjärv, Kaie Mihkelson, Henrik Kalmet ja Liis Barkala.

FOTO: Sven Tupits

Edina Csüllögi «Liblikmees» on üksildasest ja kohmakavõitu Anselmist, kes  töötab Boruslawski tsirkuses kuulsa maagi Erneto andunud assistendina. Ta harjutab salaja trikke ja tahab ka suureks maagiks saada. Anselmi šanss tuleb, kui Erneto ise end maagiahoos kadunuks võlub. Hetkeks tõuseb Anslem publiku suureks lemmikuks, kuid tema imeline võime enda seest liblikaid lendu lasta, saab talle endale ja tsirkusele fataalseks.

Stsenarist Urmas Reisberg, operaator Raimo Kiuru, produtsendid Peeter Urbla ja Kristo Jürmann. Tootja Exitfilm. Peaosas Nero Urke.

FOTO: Sven Tupits

Leeni Linna «Tiibadeta piloot» on helikopteripiloodist Raulist, kes  kaotab Afganistani sõjas ühest silmast nägemise ning temalt võetakse ära «tiivad». Depressioonis ja hoolimatu pere vastu, leiab ta end varsti nende ühises kodus üksi. Midagi peab ette võtma! Ta ehitab heeliumipallidest koosneva lennuvahendi, millega teha oma elu viimane lend.

Stsenarist Leeni Linna, operaator Rein Kotov, produtsent Anneli Ahven, tootja Kopli Kinokompanii. Osades Priit Võigemast, Karin Rask ja Mart Toome.

FOTO: Sven Tupits

Carlos E. Lesmese filmis «Äralend» stardib asustamata kõrbeplaneedilt Ephestoselt kosmoselaev, kuid geoloogiameeskonna ülem kpt. Romanek unustatakse maha. Kpt Romaneki hapnikuvarud on otsakorral ning meel murtud. Laevaga sidet otsides saavutab ta mingil imetabasel kombel kontakti hoopis 7-aastase Nelega, kes Maal peitust mängib.

Stsenarist Carlos E. Lesmes, operaator Sten-Johan Lill, produtsent Kristjan Pütsep, tootja Alasti Kino. Osades Argo Aadli ja Maia Mägi.

FOTO: Sven Tupits

Filmi saab näha Tallinnas kinodes Artis, Coca-Cola Plaza, Solaris Kino, Kosmos, Tartus Cinamonis ja Tartu Elektriteatris, lisaks toimuvad seansid Kuressaares, Kärdlas, Põlvas, Jõhvis, Valgas ja mujalgi.

Vaata pildigaleriid esilinastusest!

Tagasi üles