Publiku suurel soovil toimuvad «alastusest enam» lisaetendused

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«alastusest enam»
«alastusest enam» Foto: Ekraanitõmmis Youtube'i videost

19. septembril Vaba Lava Teatrikeskuses esietendunud Doris Uhlichi «alastusest enam» on kolmeks lisaetenduseks tagasi laval. Etendused toimuvad 10. ja 11. oktoobril. 

Vaba Lava tegevjuhi Kristiina Reidolvi sõnul sai selline otsus tehtud tulenevalt publiku suurest huvist. «Kuna meile kirjutati ja helistati korduvalt, kas saaks veel «alastusest enam»lavastusele pileteid, siis võtsime koreograafi ja trupiga uuesti ühendust. Meie rõõmuks leidsime ühiselt sobivad ajad ning saamegi Doris Uhlichi koos ligi kahekümne Eesti tantsijaga taas meie publiku ette tuua,» rääkis Reidolv.

Uhlichi sõnul võib lavastuse edu peituda rõõmus ja energias, mida see nii publikule kui tantsijatele annab: «Mulle tundub, et harva on tantsuprojekte, mis sõna otseses mõttes täidavad kogu saali. Ütlesin ka tantsijatele, et tundke sellest projektist rõõmu - harva on võimalik koos toimida nii suure grupiga, see on oluline nii uudse kehalise kogemuse tõttu kui ka seepärast, et osalemine aitab paika panna vaimseid hierarhiaid. Seda powerit, mida saab tunda ja vallandada grupidünaamika kaudu, ei saa te kunagi tunda üksi, individuaalselt,»rääkis Uhlich.

Tunnustatud Austria koreograafi ja etenduskunstniku Doris Uhlichi loodud tantsulavastus toob lavale paarkümmend alasti Eesti tantsijat, kelle omavaheline sünergia muudab lavastuse energiast pakatavaks kunstisündmuseks.  See on lavastus, mis ülistab keha, selle liikumisest tulenevat rõõmu ning jõudu. See pakub võimaluse vaadelda inimkeha vabana eelarvamustest, valehäbist, ideoloogiast ja stereotüüpsest-konventsionaalsest suhtumisest, mis puudutavad nii alastust kui tantsu.

Eestis produtseerivad lavastust Vaba Lava ja Sõltumatu Tantsu Lava. «alastusest enam»on Vaba Lava 2015/2016 hooaja kuraatoriprogrammi avalavastus, selle väljatoomist toetab Tanzquartier Wien‘i rahvusvaheline tantsu ja etenduskunstide võrgustik INTPA, Austria Riigikantselei ja Austria Euroopa, Integratsiooni ja Välisministeerium.

Vaba Lava uue hooaja kuraatoriprogrammi on kokku pannud rahvusvaheline etenduskunstide ekspert Thomas Frank Austriast ning teatriuurija ja -kriitik Madli Pesti, kes valisid  avalikule ideekonkursile laekunud 244 projekti hulgast välja 9 lavastust, koondades need pealkirja alla «Tavalised inimesed: alastusest enam».

Lisaetendused toimuvad laupäeval, 10. oktoobril kl 16.00 ja 22.00 ning pühapäeval, 11. oktoobril kl 14.00 Vaba Lava Starmani Teatrikeskuses Telliskivi loomelinnakus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles