Legendaarne metalbänd Black Sabbath annab oma viimase tuuri raames Baltikumi ainsa kontserdi Riias

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Legendaarne metalbänd Black Sabbath
Legendaarne metalbänd Black Sabbath Foto: promo

Järgmise aasta suvel annab Black Sabbath oma viimase tuuri The End raames kontserdi Riias. Pea viis dekaadi tegutsenud ja üle 70 miljoni albumi müünud bänd jätab Baltikumi fännidega hüvasti 5. juulil, Arena Rigal. Piletid on alates 5. oktoobrist müügil Piletilevis. 

Black Sabbath alustas tegevust 1968. aastal Birminghamis, Inglismaal, koosseisus Ozzy Osbourne (vokaal), Tony Iommi (kitarr), Geezer Butler (bass) ning Bill Ward (trummid). Aastate jooksul on Black Sabbathi ridadesse kuulunud palju erinevaid muusikuid – vaid Tony Iommi on bändis olnud tegutsemisaja algusest tänase päevani.

Esialgu oli Black Sabbathi näol tegemist blues-rock bändiga, kuid üsna pea jõudsid nad okultismi ja musta maagiaga seotud teemadeni. Omanimeline debüütalbum anti välja 1970. aasta 13. veebruaril ning seda saatis märkimisväärne kommertslik edu. Bänd naases stuudiosse vaid neli kuud pärast esimese albumi ilmumist ning plaat nimega “Paranoid” anti välja jaanuaris, 1971. Esimene kauamängiv oli sel ajal endiselt erinevates edetabelites kõrgetel kohtadel. Albumit “Paranoid” peavad paljud praeguse aja muusikakriitikud läbi aegade üheks kõige olulisemaks heavy metal albumiks.

Black Sabbath kirjutas lugusid sotsiaalsest ebastabiilsusest, poliitilisest korruptsioonist, sõjaõudustest ja meelemürkidest. Just viimaste liigtarbimine oli põhjuseks, miks Ozzy Osbourne oli sunnitud 1979. aastal bändist lahkuma. Teda tuli asendama Ronnie James Dio, kellega koos anti välja kaks albumit. Vokalistid vahetusid kuni aastani 1997, mil Osbourne taas bändiga liitus. Aastal 2006 võeti aeg maha, et 2011. aastal taas koos muusikat teha. Kaks aastat hiljem ilmus album “13”, mis suure tõenäosusega jääb bändi viimaseks albumiks.

“Meil on väga hea meel, et nii märgilise tähendusega bänd oma tuuri raames ka Baltikumi jõuab. Oleme proovinud neid meie regiooni esinema saada alates 2013. aastast mil nad uuesti peaaegu originaal-koosseisus tuuritama hakkasid. Nüüd see lõpuks õnnestus. Black Sabbath on ühe heavy metali alustalana kahtlemata bänd, mida iga muusikasõber korra elus nägema peaks ning nüüd on selleks viimane võimalus,” kommenteerib Live Nation Baltics’i peapromootor Eva Palm.

Black Sabbathi viimane tuur The End saab alguse 20. jaanuaril ning bänd on lubanud, et oma võimsa produktsiooniga ületab see kõik eelnevad tuurid ning paneb nende pea viis dekaadi kestnud karjäärile väärika punkti. Lavale astuvad originaalkoosseisust Ozzy Osbourne, Tony Iommi ja Geezer Butler.

Riias esineb Black Sabbath 5. juulil, 2016, Arena Rigal. Piletid on alates 5. oktoobrist müügil Piletilevis, FBI kontsertklubi liikmed saavad pileteid osta eelmüügist juba alates 1. oktoobrist.

Tagasi üles