Igatahes tegin seal oma seni pikimad triibud, suutes korraga sõita umbes 10-20 meetrit. Ise olin rahul ja nii ma seal harjutasin üle kahe tunni. Keeruliseks tegi asja tõsiasi, et Mändjalas on vees ka kalavõrgud ja neist tuli mõistagi hoiduda, mis mul ka õnnestus. Korraliku füüsilise koormuse andis aga pidev vastutuult (ja vastu lainet) kõndimine, sest algajana ei suuda ma veel igas soovitud suunas sõita ja nii tuli vajalikku stardipaika kõndida, mis tugeva tuulega on üsna raske. Seekordne sõit lõppes aga kukkumisega, mille ajal läks mingil põhjusel lahti turvasüsteem ning lohe kukkus tagurpidi alla ning üles ma seda enam ei saanudki. Kerisin liinid kokku ja kõndisin lohe kaenlas kaldale.
Enne Mändjalat tegin veel ühe tunni ka Stroomi rannas Kristiiniga, kus katsetasin esimest korda oma varustust. Jah, lohesurf saab uueks hobiks!
Esimene katsetus purjelaual: piinlik hetk ja rahulik liug
Nüüdseks on selja taga ka esimene katsetus purjelaual. Toimumispaik Laulasmaa, õpetajaks Krista Karik. Alustame nagu ikka teooriast, ohutusest jms, osa termineid on tänu teistele aladele juba tuttavad. Sellele järgneb praktika kuival maal, harjutame lauale ronimist, purje veest välja tõmbamist ning õigeid asendeid.
Tuleb välja küll. Harjutame väiksema purjega, ent vette minnes vahetame selle hoopis suurema vastu.
Kui varustus vette viidud, on aeg alustada lauale ronimisega. Kuigi algajatele mõeldud laud on üsna suur, ulbib see siiski vees ja ka tuul on üsna korralik ehk paar esimest üritust lõpevad vette sulpsamisega. Kui tasakaal käes, tuleb hakata purje veest tõmbama. Ja nagu selgus, jäi see mulle üle jõu käivaks ülesandeks. Tirisin mis ma tirisin, kätte ei saanud. Tuli tuua väiksem puri, mis harjutamiseks mõeldud ja mille ilutses suurelt kiri KIDS (tõlkes laste). «Nojah, veidi piinlik on küll, aga mis teha, äkki saan sellega midagi siiski tehtud,» mõtlen endamisi.