L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video! Algasid Toomas Hussari uue filmi «Luuraja ja luuletaja» võtted

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Toomas Hussari teine täispikk mängufilm «Luuraja ja luuletaja»
Toomas Hussari teine täispikk mängufilm «Luuraja ja luuletaja» Foto: Anna Aurelia Minev

Toomas Hussari teine täispikk mängufilm «Luuraja ja luuletaja» on  kurbnaljakas põnevuslugu alkohoolikust luureametnikust Gustav Tukist, kelle üksluisesse ellu sekkub kaunis mustlanna. Paraku osutub naine vene agendiks. Kui armunud mees satub kokku luuletaja Miku Tähniga, kelle vaba vaimu ei pärsi distsipliin ega riigitruudus, siis hägustub luuraja mõistus täielikult. Gustav Tukk võtab end kokku ja otsustab hüljata mustlanna, kuid luureteenistus peab otstarbekaks kuramaaži jätkamist. 

See viib asjaosalised ummikseisu, sest lojaalsus nõuab ohvreid. Lõpuks on nii, et keegi ei tea, mida keegi teab.

Peaosi mängivad Jan Uuspõld, Rain Tolk ja Lana Vatsel. Kõrvalosades Ivo Uukkivi, Priit Võigemast, Pääru Oja, Peeter Jalakas jt. Filmi stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, produtsent on Ivo Felt, operaator Rein Kotov, kunstnik Kristina Lõuk, kostüümikunstnik Kristiina Ago, grimmikunstnik Liisi Roht. Filmi toodab Allfilm koostöös Horvaatia stuudioga Nukleus Film.

Võtted kestavad 5. novembrini, esilinastus on planeeritud 22. septembriks 2016.

Filmi eelarve on ca 670 000, toetajad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital, City Motors, A. Le Coq, Baltika ja Nolte, filmi meediapartner on TV3.

Eelmine Toomas Hussari mängufilm «Seenelkäik» esilinastus 2012. aastal ning osutus ülimenukaks. Film sai Eesti kinodes kokku ca 74 000 vaatajat.

Luuraja ja luuletaja/The Poet And The Spy from Allfilm on Vimeo.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles