N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Herald määrib Masinat tumeda õluga: puhas hevi, raisk

Meisi Volt
, reporter
Facebook
Comments
Ansambel Herald
Ansambel Herald Foto: promo

19. septembril esitleb ansambel Herald koostöös pruulikojaga Tanker uut käsitööõlut «Masinaõli». Õlu on valmistatud Heraldi uue albumi «Masin» ilmumise puhul. 

Õlut esitletakse Telliskivi loomelinnakus asuvas gluteenivabas toitlas Kivi Paber Käärid. Lisaks Heraldi muusikalisele etteastele on kavas ka muud meelelahutust ning õhtule paneb rasvase punkti traditsiooniline heviveteranide DJ-sett. Sissepääs tasuta.

Eesti heavy-metali punt Herald ilmutas selle aasta juulis oma kolmanda täispika albumi «Masin». Plaadi ilmumisel täitus Heraldil ka 15 teoaastat ja seda kõike otsustati tähistada lisaks tavapärastele kontsertidele ka temaatilise, oma õlle pruulimisega. Bändimehed on küll mihklid õlle sissevalamise peale, aga pole ise suuremad pruulmeistrid ja nii otsustatigi teha koostööd pruulikojaga Tanker.

Heraldi poolt mõte, Tankeri poolt teostus ning sedasi nägigi ilmavalgust täiesti uus käsitööõlu «Masinaõli». Tegemist on black IPA-tüüpi tumeda õllega, mis on igati oma nime vääriline, kuna selle värv on must nagu tökat, humalaid on lisatud ohtralt ning alkoholisisaldus on 6,66% vol. Herald käis pruulikojas õlut enne pudeldamist ka mekkimas ning kommenteeris seda lakooniliselt: «Vingelt karm, aga samas jõhker jook! Puhas hevi, raisk!».

Foto: promo

Tankeri pruulikoja alustalaks on kolm hobipruuli taustaga pruulmeistrit – Tankeri looja Ants, pikaajalise kodupruulimise kogemusega Jaanis ja Ameerika käsitööõllede pealinnast San Diegost pärit Ryan. Kolmik, keda ühendab suur huvi õllede, õlletraditsioonide ja pruulitehnoloogiate vastu. Meistrid ise on algusest lõpuni pruulimise juures ning uued ja põnevad mekid sünnivad üheskoos maitseid timmides ja parimaid tooraineid otsides. Meeste erinev taust on hea kasvulava huvitavatele ideedele ja algatustele, et anda väärt panus kohalikule õlleturule.

Herald on bänd, mis täidab Eesti muusikamaastikul tõelise, tõupuhta heavy-metali sektorit. Bändi kaasakiskuvad kontserdid, osav instrumendikäsitlus ning kaasa mõtlema innustav sõnum on edukalt köitnud nii nooremate kaelakangutajate kui ka vanemate heviveteranide tähelepanu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles