«Festivali külastajate arv on olnud püsivalt kasvu suunas ning seetõttu laiendame mitte ainult festivali ennast, vaid ka selle ümber toimuvat,» rääkis ürituse peakorraldaja Kaia Jallai. Jaapani kuu korraldaja Morten Paluteder lubab terve kuu jooksul erinevaid ettekandeid, filmiõhtuid ja Jaapani lauamängude demonstratsioone. «Jaapani kuu eesmärk on lisaks Jaapani popkultuurile keskenduvale AniMatsurile pakkuda ka septembrikuu vältel Jaapani traditsioonilisema kultuuriga seotud üritusi. Seepärast korraldame ettekandeid, töötubasid, filmiõhtuid ja palju muud,» rääkis Paluteder. Filmiõhtud toimuvad koostöös Jaapani Fondiga ning Jaapani Suursaatkonnaga Eestis.
Festivali enda avab reede õhtul nüüdseks juba kolmandat korda toimuv suursugune maskiball, kus segunevad ekstravagantsed maskeraadikostüümid ning jaapani popkultuurile omane cosplay ehk tegelaseks riietumine.
Ballile järgneb nädalavahetus täis festivalimelu, kus külastajatel on võimalik osaleda joonistus- ja AMV võistlustel, kuulata erinevaid ettekandeid ja presentatsioone ning saada osa erinevatest võitluskunstide demodest. Toimuvad ka mitmed töötoad, nende hulgas sellised varasemad tõmbenumbrid nagu kalligraafia ja sushi. Kõik huvilised saavad osa võtta ka StepMania ja erinevate videomängu turniirides. Nagu juba traditsiooniks saanud, leiab laupäeva õhtul Genialistide klubis aset ka suur pidu, kus jalga keerutatakse erinevate bändide ja DJ-de muusika saatel. Omapäraseks tõmbenumbriks kujuneb USAs elavatest tudengitest moodustatud jaapani jazz-bändi Poku Poku Boys. Nad segavad omavahel jazzi ning jaapani ja iiri traditsioonilist muusikat.
AniMatsuri peamiseks tõmbenumbriks on aga cosplay-võistlus, kus osalejad esinevad keerukates kostüümides, kehastades tegelasi animest, mangast või mängudest ning võistlevad festivali parima kostüümi tiitli nimel. Eraldi võisteldakse EuroCosplay kategoorias, mille võitja sõidutatakse London EXPO raames toimuvale rahvusvahelisele EuroCosplay meistrivõitlustele.