E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veiko Õunpuu uus mängufilm «Roukli» jõuab kinolevisse

Elu24
Facebook
Comments
«Roukli», Mirtel Pohla aktsioonis.
«Roukli», Mirtel Pohla aktsioonis. Foto: Kaader filmist

Alates 17-ndast septembrist linastub režissöör Veiko Õunpuu uus mängufilm «Roukli» kinodes üle Eesti. 

Ühisrahastusplatvorm Hooandja toel üles filmitud teos räägib väikesest talukogukonnast keda ähvardab lähenev sõda. Hirmunud elanike elu pööratakse pea peale, kui majja saabuvad kaks põgenikku, kes pagevad salapärase ja nähtavasti kättemaksuhimulise Peedu eest. Järgnevad sündmused süüvivad habrastesse sidemetesse inimeste vahel ja indiviidi iseolemise tähendusse nende taustal. Pealtnäha pessimistlik lähtepunkt areneb filmi edenedes millekski märksa mitmetahulisemaks - teoseks, mis kujutab sügava inimliku ühenduse haprust ja taaskehtestab selle kui õiguspärase võimaluse, juhul kui õpime teisest inimesest lahti laskma. 

Kollektiivse eksperimendi tulemusel sündinud filmi tegelasi kehastavad Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Eva Klemets, Peeter Raudsepp, Lauri Lagle, Meelis Rämmeld, Tambet Tuisk ja Taavi Eelmaa.

Filmi operaator on Erik Põllumaa, monteerija Liis Nimik, helirežissöör Janne Laine ning filmi originaalmuusika lõi Ülo Krigul. 

Filmi loomisel osales kokku 13 oma ala professionaali, kes võrdsete liikmetena moodustavad filmi valmimise eest vastutava Filmiühistu Roukli. Filmi produtsent on Tiina Savi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles