Eesti Muusikaauhinnad 2020

Video: Tais jäädvustati kummaline valguskera

Tais nähti oletatavalt meteoorkeha

FOTO: Youtube

Tais nähti täna hommikul langemas kummalist kiiresti liikuvat valguskera.

Bangkoki põhjaosas ja Kesk-Tais nähtud «kera» tekitas sotsiaalmeedias spekulatsioone, et millega tegemist olla võib, edastab The Telegraph.

Videol on näha objekti kiiresti langemas ja siis plahvatamas. Välja pakuti, et see võis olla kosmoseprügi, ilmavaatlusõhupall või osa kosmosealusest.

Astronoomide arvates ei tekitanud seda ebatavalisust inimkäte valmistatud objekt, pigem oli tegemist meteoorkehaga, mis atmosfääris ära põles.

Tailased nägid seda langemas tänahommikusel tipptunnil.

«See keha põles täielikult ära. Videolt on näha, et taga olev valge suitsujutt viitab meteoorkehale. Tegemist oli täiesti tavalise nähtusega,» teatas Chachoengsao observatooriumi astronoom Worawit Tanwutthibundit.

Astronoomi arvates võis see keha liikuda umbes 80 kilomeetrit sekundis enne kui kuumuse tõttu lagunes.  

Enamik meteoorkehi põleb atmosfääri kõrgemates kihtides ära, kuid on ka neid, mis jõuavad Maa atmosfääri alumistesse kihtidesse, tekitades heli- ja valgusefekte.

Viimase aja kõige tähelepanuväärsem meteoorkeha juhtum leidis 2013. aasta veebruaris aset Venemaal Tšeljabinskis. Siis tehtud videotelt on näha, et Lõuna-Uuralides liikus üle taeva keha, mis oli eredam kui päike.

Tagasi üles