Pildid: Temnikova & Kasela galerii 5. sünnipäeva tähistamine!

Temnikova & Kasela galeriil kutsus oma sõbrad, fännid ja koostööpartnerid Merike Estna soolonäituse „Korporatiivne džungel“ avamisele 4. septembril, 2015, mil galerii tähistab ühtlasi ka oma viiendat sünnipäeva.

FOTO: Viktor Burkivski

Võttes oma nime online sõnumiteenuse Sticker Store kleebisesarja pealkirja järgi, kõrvutab näitus tuttavaks muutunud digitaalset pildikeskset suhtlemist kunstniku jätkuva maalipraktika uurimisega.

FOTO: Viktor Burkivski

Näitamisele tulid maalid seeriast „Slip Off“ jaCesises, Lätis toimunud grupinäituse jaoks kavandatud installatsioon „I’m a bit out of sync but next time I'll do better, I promise”.

FOTO: Viktor Burkivski

Viimane koosneb maalist, mis katab lavana enamuse galeriipõrandast, saatvast heliteosest ning galeriiseintel ja linnaruumis laiali laotatud postritest.

Kasutades viimaste näituste ajal väljatöötatud pintslilöögi tehnikat – justkui üritades leida maalija-kui-värvide-segaja algset olemust, sidudes maali peaaegu rutiinse koduse töö tegevuse kaudu käsitööga – viitab Merikese maal-kui-põrand teos omandatud oskustele nii kodus, nagu näiteks põranda pesemine, kui ka kunstilisele tööle maalijana.

FOTO: Viktor Burkivski

Samal ajal väljendavad postrid kunstnikku haaranud mõtteid nende tegevuste ajal.

Estna juurdleb ideede üle nagu pind kui kommunikatsioonivahend; rõivaste välimus, sisekujundus, vedelike ja tehnoloogia pinnad kui massisuhtlusvahend. Samuti ka muusika abstraktsuse üle ning kuidas saab antud meediumeid järjestada ja omavahel miksida.

FOTO: Viktor Burkivski

Installatsiooni keskele paigutatud uued maalid on segu ready-made digitaalsetest kujutistest, mille eesmärk on kapseldada olemuse keerukust ja samaaegselt standardiseerida keele olemust mitteverbaalsetesse märkidesse.

Tuues seda ideed kunstimaailma, asetsevad Estna maalid abstraktse ja ülemäära kujutava vahel; mingil viisil juhtides näitust korduvusse, põrkudes näitusel olevate erinevate pindade vahel. Näitus jääb avatuks laupäeva, 31. oktoobrini.

FOTO: Viktor Burkivski

Merike Estna on Londonis töötav kunstnik.

Tema tulevaste projektide seas on soolonäitusi, installatsioone ja performance projekte erinevates galeriides nagu näiteks Palermo Galerie Stuttgartis, Saksamaal; Poetry and Pattern, X Marks the Bokship, Matt’s Gallery, House of Saint Barnabas, Londonis, Suurbritannias; ja grupinäitus Blyth galeriis Imperial Kolledžis Londonis. 

Vaata pildigaleriid!