Pildid: Temnikova & Kasela galerii 5. sünnipäeva tähistamine!

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Temnikova & Kasela galeriil kutsus oma sõbrad, fännid ja koostööpartnerid Merike Estna soolonäituse „Korporatiivne džungel“ avamisele 4. septembril, 2015, mil galerii tähistab ühtlasi ka oma viiendat sünnipäeva.

Foto: Viktor Burkivski

Võttes oma nime online sõnumiteenuse Sticker Store kleebisesarja pealkirja järgi, kõrvutab näitus tuttavaks muutunud digitaalset pildikeskset suhtlemist kunstniku jätkuva maalipraktika uurimisega.

Foto: Viktor Burkivski

Näitamisele tulid maalid seeriast „Slip Off“ jaCesises, Lätis toimunud grupinäituse jaoks kavandatud installatsioon „I’m a bit out of sync but next time I'll do better, I promise”.

Foto: Viktor Burkivski

Viimane koosneb maalist, mis katab lavana enamuse galeriipõrandast, saatvast heliteosest ning galeriiseintel ja linnaruumis laiali laotatud postritest.

Kasutades viimaste näituste ajal väljatöötatud pintslilöögi tehnikat – justkui üritades leida maalija-kui-värvide-segaja algset olemust, sidudes maali peaaegu rutiinse koduse töö tegevuse kaudu käsitööga – viitab Merikese maal-kui-põrand teos omandatud oskustele nii kodus, nagu näiteks põranda pesemine, kui ka kunstilisele tööle maalijana.

Foto: Viktor Burkivski

Samal ajal väljendavad postrid kunstnikku haaranud mõtteid nende tegevuste ajal.

Estna juurdleb ideede üle nagu pind kui kommunikatsioonivahend; rõivaste välimus, sisekujundus, vedelike ja tehnoloogia pinnad kui massisuhtlusvahend. Samuti ka muusika abstraktsuse üle ning kuidas saab antud meediumeid järjestada ja omavahel miksida.

Foto: Viktor Burkivski

Installatsiooni keskele paigutatud uued maalid on segu ready-made digitaalsetest kujutistest, mille eesmärk on kapseldada olemuse keerukust ja samaaegselt standardiseerida keele olemust mitteverbaalsetesse märkidesse.

Tuues seda ideed kunstimaailma, asetsevad Estna maalid abstraktse ja ülemäära kujutava vahel; mingil viisil juhtides näitust korduvusse, põrkudes näitusel olevate erinevate pindade vahel. Näitus jääb avatuks laupäeva, 31. oktoobrini.

Foto: Viktor Burkivski

Merike Estna on Londonis töötav kunstnik.

Tema tulevaste projektide seas on soolonäitusi, installatsioone ja performance projekte erinevates galeriides nagu näiteks Palermo Galerie Stuttgartis, Saksamaal; Poetry and Pattern, X Marks the Bokship, Matt’s Gallery, House of Saint Barnabas, Londonis, Suurbritannias; ja grupinäitus Blyth galeriis Imperial Kolledžis Londonis. 

Vaata pildigaleriid!

Tagasi üles