Raskemuusika bänd Machine Head annab Eestis 2,5-tunnise soolokontserdi

Heavy metal legend Ameerikast - Machine Head

FOTO: promo

Järgmine nädal tuleb kõikide Eesti raskemuusika fännide jaoks väga tähtis! Esmakordselt tuleb Eestisse heavy metal-legend Ameerikast - Machine Head. Nende Euroopa-turnee algas paar päeva tagasi võimsa kontserdiga Minskis, mis tõi kokku tuhandeid Machine Headi ja kvaliteetse raskemuusika austajaid.

Pärast kontserte Venemaal ja Soomes annavad legendaarsed ameeriklased 9. septembril suure soolokontserdi ka Tallinnas klubis Factory, kus kingitakse fännidele 2,5 tundi unustamatuid emotsioone! Bänd mängib ette kõik oma vanemad hitid ning ühtlasi ka materjali uuelt albumilt „Bloodstone & Diamonds”!

Machine Head on heavy metal -bänd, mis on pärit California osariigist, Oaklandist. Bänd lõid 12. oktoobril 1991. aastal Robb Flynn ja Adam Duce ning tegevusaja jooksul on toimunud 4 koosseisumuutust. Hetkekoosseisu kuuluvad Robb Flynn (vokaal, kitarr), Jared MacEachern (bass), endine Vio-Lence kitarrist Phil Demmel ja trummar Dave McClain. Machine Head on üks uue ameerika heavy metal -laine juhtbände.

Enne Machine Headi loomist tegutses Robb Flynn bändides Forbidden ja Vio-Lence. Kuna töö ei pakkunud piisavat rahuldust, soovis Flynn alustada kõrvalprojektiga. Tema soov lükati tagasi, mille tagajärjel ta bändist lahkus ning moodustas Adam Duce'i, Logan Mader'i ning Tony Constanza'ga ansambli Machine Head. Kui esimene album "Burn My Eyes" oli Euroopas üliedukas (tänu kajastusele MTV programmis Headbangers Ball), siis Ameerikas tõid edu alles järgmised albumid.

Seoses neljanda albumiga „Supercharger” tekkisid bändil 2002. aastal erimeelsused oma plaadifirmaga Roadrunner Records, mille tulemusena eemaldati nende lood koos loo "Crashing Around You" äsjavalminud videoga meediaväljaannetest. Mõni aeg hiljem said pooled taas kokkuleppele ning sellest ajast alates on koos välja antud kolm albumit: Through the Ashes of Empires (2003), bändile esimese Grammy-nominatsiooni toonud The Blackening (2007) ja Unto the Locust (2011).

Oma 1994. aasta debüüdist alates on Machine Head müünud kokku 2,4 miljonit albumit.