Pildid ja video: Edgar Savisaar ja Jaan Poska tegid Vabaduse väljakul värvika etteaste

Tallinna linnapea Edgar Savisaar tuli täna Vabaduse väljakul peetava taasiseseisvumispäeva kontserdi alguses rahva ette, tegu oli tema esimese avaliku esinemisega pärast haigestumist tänavu kevadel.

FOTO: Viktor Burkivski

Edgari sõnul meenutavad 1991. aasta 20. augustil toimunut nii uueks ehitatud Vabaduse väljak, kus tegelikult sündis Eesti vabadus, kui ka Vabaduse kell, mis näitab kaht aega – üht, mis kuulub kõigile, ja teist, mis mõõdab riigi vabaduse aja kestust. Ühtlasi tänas linnapea kõiki, kes Eesti lähiajaloo ühe tähtsaima päeva eel meenutasid 24 aasta taguseid sündmusi eile Harjumäe nõlval linnapea pingi avamisega.

FOTO: Viktor Burkivski

«See ei ole minu pink, kuigi olen praegu tõesti Tallinna linnapea. See on pühendatud ühele minu suurele eellasele, Tallinna linnapeale Jaan Poskale ning mul on hea meel tänase Eesti sünnipäeval meenutada meest, kes koalitsioonis Revali venelastega tõi esmakordselt eestlased võimule Eesti kubermangu pealinnas. Meest, kes tosinkond aastat hiljem kirjutas alla Venemaaga rahulepingu, mis andis tervele Eesti riigile esimese iseseisvuse,» ütles Savisaar Vabaduse väljakul.

FOTO: Viktor Burkivski

Koos Savisaare ja Poskaga olid laval ka abilinnapead Mihhail Kõlvart, Kalle Klandorf, Eha Võrk, Merike Martinson ja Arvo Sarapuu.

Vabaduse väljakul kell 18 alanud lavastuslikul kontserdil esinesid Jassi Zahharov, Alo Kõrve, Estonian Dream Big Band Siim Aimla juhatusel, ansambel Swingers ning solistid Birgit, Liis Lemsalu, Mikk Saar, Kristjan Kasearu, Pearu Paulus ja Mart Sander.

Vaata pildigaleriid ja videot!

Populaarne

Tagasi üles