Galerii: Viru Keskuse ees saab uudistada kunstinäitust «Kunst ratastel»

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna kella 12.00 jõudisd Viru Keskuse Tammsaare pargi poolse sissepääsu ette unikaalsed Slowballi kunstinäituse sõiduautod. 18 Slowballi sõiduautoga kunstinäitus «Kunst ratastel» jääb Viru Keskuse ette terveks päevaks, et seejärel startida neljapäeval marsruudile Tallinn‒Hiiumaa‒Saaremaa‒Pärnu‒Tallinn.

Kunstiprojekt «Kunst ratastel» on ühisnäitus, kus on välja pandud 18 paarikümneaastast sõiduautot, millele on uue unikaalse välimuse andnud andekad Eesti ja välismaa kunstnikud. Esimesed Slowballi autod said uue väljanägemise illustraator Triin Valvase ja maalikunstnik Madis Lauri käe all. 

Foto: Viktor Burkivski

Oma panuse on kunstiprojekti andnud ka grafitikunstnik ja tätoveerimissalongi Pirados eestvedaja Big Mora, disainiagentuur AKU, illustraator ja tätoveerija Kaspar Kannelmäe , illustraator Eili Lepik, mustkunstnik Charlekas ehk Karl Eelmaa, grafitikunstnik Toze97, tätoveerija Jarmo Nuutre, illustraator Ryan Chapman, koomiksi Pesakond autor Madis Ots, disainer Helene Vetik, vinüülkiletamise ekspert Anton Kaulin ehk Anton Carbon ning skulptorid Põvvat Kama ja Toomas Altnurm. Kõige noorem kunstnik on 9-aastane Arwen ning kaks autot, mille kunstnikeks olid Okeiko ja moekunstnik Marit Ilison, on säilinud esimesest autoretkest aastast 2013.

Foto: Viktor Burkivski

Slowball kunstinäituse «Kunst ratastel» sõidukeid saab uudistada täna kuni kella 19.00 Viru Keskuse Tammsaare pargi pool asuva sissepääsu ees ja Viru Keskuse restoran Lyon suveterrassil.

Foto: Viktor Burkivski
Tagasi üles