HUIK! laulab nigelas seisus maakirikuid korda

Helena Tamm
, kultuuritoimetuse suvereporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
HUIK! laulab nigelas seisus maakirikuid korda
HUIK! laulab nigelas seisus maakirikuid korda Foto: Segakoor HUIK!

Kolmandat aastat järjest korraldab segakoor HUIK! heategevuslikke koorikontserte nigelas seisus kirikute toetuseks. Koori häälekandja Marion Aruvee sõnul on kontsetide eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu kirikuhoonete olulisusele meie kultuuriajaloolisel kujunemisel, kiriku rollile eesti muusikaloos ning sakraalhoonete praegusele seisukorrale.

Sellel korral kogutakse annetusi unikaalse Kaarma Peeter-Pauli kiriku renoveerimiseks, mis on hetkel käimas. Muhu Katariina kirikus kontserdi andmine on koorile kujunenud suviseks traditsiooniks. Kirikus on vapustav akustika ning atmosfäär, orkestriga koos esinetakse seal aga esmakordselt. Lisaks Saaremaale on igal aastal vähemalt üks kontsert antud ka mandrirahvale. Sellel korral osutus väljavalituks suursugune Nissi Maarja kirik.

Kontsertidel kõlab Eesti heliloojate noorema põlvkonna ühe säravaima esindaja Pärt Uusbergi ja legendaarse Cyrillus Kreegi muusika. Kontsertidel tulevad ettekandele Uusbergi trükisoe orkestriteos «Eestimaa taevastes kumab... », mille esiettekanne toimus selle aasta juulikuus, ning 2014. aastal loodud«Õhtu ilu» kahele koorile ja orkestrile.

«Õhtu ilu» on esitusele tulnud vaid paaril korral enne segakoor HUIK! kontserti. Eelmiste ettekannete jaoks on ühendatud mitme koori jõud. Sel korral kantakse teos kammerlikumas vormis – vaid ühe koori ja spetsiaalselt nendeks kontsertideks kokku pandud 14-liikmelise keelpilliorkestriga, kus mängivad noored professionaalsed muusikud.

Segakoori HUIK! dirigendi Kaspar Männi sõnul on Uusbergi «Õhtu ilu» on imeline suurvorm, kus kohtuvad vaimulik rahvaviis ja ilmalik regilaul, kaks maailma poolust põimuvad üheks tervikuks. Lisaks kuuleb kontsertidel Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise.

Segakoori HUIK! lauljaid ühendab soov laulda ja nautida head muusikat läbi ajastute, samuti on oluline koostöö eesti noorte heliloojatega. HUIK! on koorikonkurssidel saavutanud mitmeid preemiaid, nt 2011. ning 2015. aastal saavutati eesti segakooride võistulaulmisel «Tuljak» A- kategoorias I koht ning 2012. aastal eesti kammerkooride festivalil Grand Prix. Rahvusvahelisel konkursil «Tallinn 2015» saavutati I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose «In Paradisum» parima esituse eest.

Koori dirigent Kaspar Mänd õppis koori- ja orkestridirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Pariisi konservatooriumis. Praegu töötab ta dirigendina Otsa koolis ning Rahvusooperis Estonia, 2014. aastal üldlaulupeol oli ta segakooride liigidirigent.

Kaspar Mänd on osalenud mitmetel meistrikursustel ning teda on pärjatud paljude preemiatega: parim noor dirigent koorikonkursil «Tuljak» aastatel 2011 ning 2015, Kooriühingu preemia «Aasta noor dirigent 2013», rahvusvahelise koorikonkursi «Tallinn 2015» parim noor dirigent. 2011. aastal pälvis Kaspar Mänd Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi.

Kontsertide kava

6. augustil kl 19.00 Nissi Maarja kirikus

7. augustil kl 19.00 Kaarma Peeter-Pauli kirikus

8. augustil kl 19. 00 Muhu Katariina kirikus

Sissepääs annetustega 5/10/15 eurot.

Vaata SIIT ka koori Facebooki lehele.

Tagasi üles