Viru Folgile tasub minna ka neil, kes muusikast ei hooli!

7. Viru Folk - päev 2

FOTO: Ain Liiva

Saabuval päikeselisel nädalavahetusel täitub maaliline Käsmu kapteniküla kauni muusikaga, algamas on taanihõnguline Viru Folk. Kuid isegi neil, kes muusikast väga lugu ei pea, on põhjust sammud sellele põhjamaisele koguperefestivalile seada. Nimelt saab festivalipäevade jooksul vaadata filme või teatrietendust, osa saada loodusretkedest või meresõitudest. Või lihtsalt nautida Taani õlut ja suupisteid.

Käsmu Filmi- ja Fotoprogramm (KÄFF) on ennekõike Taani filmide päralt. Linastuvad muu hulgas: «Piramida kummitus», mis vaatleb Gröönimaa Piramida linna tõusu ja langust, taustaks Efterklangi muusika; «Ekspeditsioon maailma lõppu» – audiovisuaalne meditatsioon inimhinge piiramatust uudishimust ja avastamisrõõmust; «Linnaruum», mis uurib elu tänapäeva suurlinnades.

Keskkonnaprogramm viib folkijaid Lahemaa loodust nautima nii jalgsi kui jalgrattal. Jalgsimatkadele viib Lahemaa looduse ja kultuuriloo tundja Peeter Hussar, rattamatkale Martin Suuroja. Lisaks öised nahkhiireretked Lauri Lutsariga ning Ain Mäesalu loeng Taani ja Eesti vanema ajaloo probleemidest.

Et meri on Käsmu lahutamatu osa, teevad merereise kaks viikinglaeva: «Aimar» ja «Äge», ajalooline kaluripaat, «Cumulus» purjekad, haabjad, kajakid ja RIB. Vt veel SIIT!

Teatrietendust «Eestlaste muistne lugu» mängib kolmel õhtul kell 18:30 Käsmu Meremuuseumi majakalaval rändteater Vaba Vanker, millele eelneb samuti kõigi festivalipäevade pärastlõunatundidel meremuuseumi tagusel rannal viikingite eluga tutvumise võimalus taaskehastajate avatud laagriplatsil.

Meremuuseumis ja selle esisel muruplatsil pakutakse mitmekülgset meelelahutust lastelegi. Vaata täpsemalt SIIT!

Käsmu on sel korral võimalik tulla organiseeritud heategevusliku rattasõidu või folgibussiga.