Eesti suurim tule, vee ja muusika vabaõhu-vaatemäng toob lavale Kilplased

Taekwon-Do Maailmameistrivõistluste finaalmatšid ja tuleshow Saku Suurhallis 26.08.12

FOTO: Jelena Rudi

Juba nädala aja pärast, 8. augustil, leiab vaid ühel õhtul ajaloolises suvituslinnas Tõrvas aset Eesti suurim tule, vee ja muusika vabaõhu-vaatemäng Tõrva Loits.

Vaid ühel suveõhtul, 8. augustil, etendub Tõrva Loitsul suurejooneline muusikaline vaatemäng Kilplaste Tagasitulek. Vaatemängu aitavad sel korral muusikaliselt publikuni tuua ansamblid Kosmikud, HU? ja eesti hip-hopi legend Genka. Õhtu juhatavad kell 20.00 algava kontserdiga sisse sisse Lenna ja Karl-Erik Taukar ning lavale astuvad ka saate «Eesti otsib superstaari» superfinalistid Jüri Pootsmann ja Gertu Pabbo.

Lavastaja Mart Kolditsa sõnul tõotab selleaastane vaatemäng tulla varasemast veelgi suurejoonelisem: «Kui iga aastaga on Tõrva Loitsu etendus kasvanud, siis nii ka sellel aastal. Publikut ootavad ees veelgi pöörasemad trikid vee, tule, valguse, video ning akrobaatikaga. Ja nii võimatu kui see ka ei tundu, saab sellel aastal olema laval veel rohkem actionit.» Noor, kuid juba laialdast tunnustust pälvinud Tõrva Loitsu lavastaja Mart Koldits on sel aastal püüdnud enda poolt looduga ohtralt tähelepanu. Sellest enim kajastust on kindlasti toonud tema poolt lavastatud Vabariigi aastapäeva pidulik kontsertetendus oma leidlike ning südamlike lahendustega. Leidlikke ning üllatusi pakkuvaid lahendusi kohtab kindlasti ka seekordsel Tõrva Loitsul kuid nagu Mart Koldits lubas saab publik osa võimsamast ja pöörasemast vaatemängust kui seda on olnud tema eelnevad lavastused.

Eelmisel aastal oli külastajate huvi Tõrva Loitsu vastu niivõrd suur, et kõik müüki pandud piletid osteti ära juba eelmüügist, kusjuures mitusada eelnevalt pileti soetamata jätnud ning kohale tulnud huvilist pidid jääma värava taha. Et kõigil pileti ostnutel oleks võimalikult mugav ja turvaline külastuskogemus, pidid korraldajad vastu võtma otsuse, et vaatamata väga suurele huvile lisapiletite osas neid samal õhtul siiski müüki juurde ei saa anda. Lisainfot on võimalik saada Tõrva Loitsu ametliku kodulehe kaudu ning toimuvaga end kursis hoida Facebooki vahendusel.

Aastast 2008. toimuv Tõrva Loits on suurim muusikaline vaatemäng ajaloolises suvituslinnas Tõrvas ning suurejooneline lõppakord Tõrva Tule päevadele, mis vältavad Tõrva linnas pea kogu augustikuu esimese nädala. Laupäeva, 8. augusti õhtul etenduv Tõrva Loits toob kohale paremiku nii eesti muusikute, tantsijate kui valgus- ja tulekunstnike hulgas, et pakkuda endas kõigile kohale tulnutele nende selle suve suurimat elamust.

Populaarne

Tagasi üles