Üllar Jörberg taas hoos - mees annab kaks kontserti nädalas

Üllar Jörberg sõi omanimelist burgerit.

FOTO: Madis Sinivee

74-aastase Üllar Jörbergi elu on võtmas uut hoogu. Praegu annab Üllar umbes kaks kontserti nädalas. Nii jääb aega ka lemmiktegevuseks päevitamiseks, sest närve ja tervist tuleb hoida. Vanameister kutsuti kevadel näiteks isegi ansambel Kosmikutega koos stuudiosse, et laulda Jeesus Kristusest.

FOTO: promo

Vanameister kutsuti ansambel Kosmikutega koos stuudiosse, et laulda Jeesus Kristusest.

Kosmikute mehed sattusid Üllariga kokku juhuslikult ja nii see juhtuski. Paljude sünul on tegu vana Jörpa uue tõusuga.

Üllar Jörberg: See kohtumine Kosmikutega oli üllatuslik, aga sellie eksprompt asi sobis mulle. Kosmikud on väga lahedad kutid nii, et... Kohe täitsa kiidan neid. Ja tekst on ka väga hea.

Kas lähed lugu Jeesusest ka koos Kosmikutega mõnele kontserdile esitama?

Aga miks ka mitte. Veelpole käinud, aga... Noh,ühe looga ei saa ju minna. Peaks nagu rohkem tööd tegema ja asja peale mõtlema.

Kuigi Üllar pole sugugi usklik inimene, leidis ta et laulu sõnum on võimas ja et ka muusika mõjule pääseks, annab vanameister mõne soovituse.

Seda lugu pole mõtet kuulata väiksest raadiost. Lugu tuleb kuulata suuremast aparaadist. Seal on ikka soundi ka vaja kuulata. Ka vanainimene peab selle ära kannatama. Kui oma elamine, siis volüüm ikka põhja!

Üllar on juba 74-aastane mees, kuid sellest hoolimata võtab mees kaks korda nädalas rattad alla, et esinema sõita, sest ilma selle lisarahata perekond ära ei elaks

Üllari kaasa Ester: Me raudselt ei elaks ilma Üllari esinemisrahadeta ära. Pension on meil mõlemal alla 300 euro ning sellega me absoluutselt ära ei ela. See on võimatu! Noh, peaks ka vist mustaks minema, siis saaks ka 1000 eurot kätte. Kui tuhat saaks kätte, siis võiks juba elada vanainimese ehk pensionäri elu. Aga sel juhul peab ka juba endal kodu olemas olema. Siis saaks kuidagi läbi. Aga 600 eurot kahe peale, see ei tule kõne allagi!

Suvi on tumeda nahaga Üllarile lemmikaastaaeg

Mees saab pea igal kaunil päikeselisel päeval oma kaunis koduaias peesitada.

Tänapäevane maailm nõuab aga igalt artistilt ka virtuaalset kättesaadavust

Selle olukorra lahendas maestro väga lihtsalt. Ta usaldas endale Facebooki konto loomise ja selle haldamise sõber Meelise kätesse. Üllaril on hetkel 4010 facebooki sõpra.

Üllari igapäevane elu möödub koos kaasa Esteriga, kes kindlakäeliselt mehe tegemisi juhib

Ester: Me ei ole üllariga võitluses, kelle sõna maksab, aga ütleme nii, et minu sõna jääb lõpptulemuseks ikkagi peale, sest mina saan oma versiooni põhjendada, aga Üllar on ikkagi meesterahvas... No ja minu sõna jääb ikka peale. Aga no ega ma ikka nii väga ka ei kamanda, eks me ikka koos otsustame.

Üllar: Ilma Estrita ma ei oleks ma see, kes ma praegu olen. Eks Ester on mind ikka arendanud ka. Ilma naiseta on ka elu mis ta on... Ei, ega mina ei nurise midagi. Hea, et ikka naise sain. E

Ester: Ega Üllar pole mingi viriseja. Kõik need toidud mis ma talle teen, ta on rahul. No selliseid saialaadseid asju me ei söö, see on ju puhas põhk! Suvel sööme kergemalt, talvel liha ka. Tegelikult, ega ei viitsi selle toiduga pikalt jantida.

Kuidas aga perekond Jörberg end maailma eluga kursis hoiab?

Kui jutt läheb pagulaste peale, lähevad Üllari silmad põlema.

Üllar: Ei, neid küll vaja ei ole! Ega maalmas ei jõua kõiki ka aidata. Ma saan aru, et neil on raske, aga minul on ka kunagi raske olnud ja minu emal oli raske ja... Kellel siin nii väga hea oli? Ise tuleb omal maal oma elu välja teenida. Neilpagulasteltuleks omal maal midagi lihtsat välja mõelda. Midagi sellist, milles neil nupp nokib. Ma ei usu, et nad ei oska midagi teha. Ja ega igas kohas ka sõda ei ole.

Loodame ka meie, et Üllari tervis veel pikalt vastu peab, sest nii värvikat kuju nagu tema on Eestist teist, väga raske leida. Muuseas, isegi karnevalipoes pidid müügilolema Jörbergi parukas ja vuntsid.

Vaata videot!

Tagasi üles