Keenia laps sai nimeks Air Force One Barack Obama

Barack Obama pidamas Keenias Nairobis kõne

FOTO: SCANPIX

USA presidendi Barack Obama visiit Keeniasse tõi selles riigis kaasa lastele Obama järgi nime panemise buumi.

Barack Obama isapoolsete esivanemate elukohas Keenias Kogelos elab juba üsna mitu noort Barack Obamat, edastab Discovery News.

Keenia lääneosas Kisumus otsustasid kaks naist anda oma poegadele nime USA presidendi või tema lennuki järgi.

«Panin lapsele nimeks Air Force One Barack Obama, kuna Barack Obama visiit on meie jaoks tähtis ning et me seda alati mäletaksime,» lausus üks emadest, Lucy Akinyi Okhoth.

Teine ema, Lucy Atieno nimetas oma poja lihtsalt Air Force One.

«Sain meediast teada, et tegemist on maailma parima lennukiga ning sellega lendab USA president Barack Obama, kes osaliselt on samuti keenlane,» lisas naine.

Möödunud reedel sündis Keenias Kisumus Jaramogi haiglas kaheksa last, kes kõik said nime, millel on seos Barack Obamaga.

«Reedel alates kella 20.30 sündis kaheksa last, kes kõik tulid ilmale elusana ja on hea tervise juures,» teatas medõde Dolphin Akinyi.

Lisaks poistele said ka kolm tüdrukut Obamaga seotud nime. Üks tüdruk sai nimeks Michelle, mis on ka USA esileedi eesnimi, teine sai Malia, mida kannab USA esipaari vanem tütar ning kolmas sai nimeks Malia Sasha, mis on USA presidendipaari mõlema tütre nimi.

«Ma ei suudaks oma tütart kutsuda mitte mingi teise nimega,» teatas oma lapsele USA presidendi tütarde nime pannud Wilkister Anyango.

Seni ei ole kuulda olnud, et keegi oleks Keenias pannud oma lapsele nime Barack Obama kuulikindla limusiini järgi, mida rahvasuus tuntakse «The Beast» (Koletis).