Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

10. PÖFFi armastusfilmide festival tARTuFF avalikustas programmi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy
PÖFF 2014 avatseremoonia Nordea Kontserdimajas
PÖFF 2014 avatseremoonia Nordea Kontserdimajas Foto: Mihkel Maripuu

3.-8. augustini toimuv 10. PÖFFi armastusfilmide festivali tARTuFF näitab muuhulgas koos «Mandariinidega» Oscarile kandideerinud väärtfilmi «Timbuktu», ning üdini  liigutavat dokumentaalfilmi «Ikkagi elus: Lugu muusikast ja mälust», mis räägib vanadushaiguste ravimisest hea muusika abil.

tARTuFFi juubeliprogrammi avab 3. augusti õhtul Tartu raekojaplatsil mitmete mainekate filmifestivalide publikumenuk «Teistega voodis», pöörane romantiline komöödia ajatul teemal, kas mehe ja naise vaheline platooniline sõprus on teoreetiliselt võimalik.

Seksuaalse ja armastusvabaduse ajaloo uurimisega tegeleb eufooriline Briti ajastukomöödia «Uhkus», mis räägib tõestisündinud loo kirevast geiaktivistide rühmast, kes loovad ennenägematu ühise rinde konservatiivse Thatcheri valitsusega sõjaajale sattunud söekaevuritega.

Armastuse nišivormide uurimisega läheb veelgi kaugemale aga visuaalselt paeluv vaatemäng «Burgundia krahvinna», mis räägib erootika, romantika ja rollimängude põimumisest kahe naise keerulistes suhtemängudes, tegevuspaigaks müstiliselt maaliline Briti aedlinn.

Nii visuaalset kui ka helilist naudingut pakub Francois Girardi «Poistekoor», suurepäraste näitlejatöödega (Dustin Hoffmann, Kathy Bates, Josh Lucas jt) lugu range distsipliiniga poistekoori astunud orvu poisi võitlusest heakskiidu ja edu nimel.

Koos «Mandariinidega» Oscarile kandideerinud väärtfilm «Timbuktu» näitab aga südamliku ning samas karmi otsekohesusega Mali riigis toimunud traagiliste tagajärgedega islami äärmuslaste korraldatud vägivaldsest võimuvahetusest, mille käigus on ühiskonnas muuhulgas keelatud isegi jalgpall ja muusika.

Filmiklassikutest on programmis prantsuse Uue laine lavastaja Jean-Luc Godardi «Hull Pierrot», mille esilinastusest möödub tänavu 50 aastat, ning Tim Burtoni ajatu muinasjutt «Edward Käärkäsi», mis nägi ilmavalgust 25 aastat tagasi.

Ööseansil Toomkiriku varemetes saab näha Roman Polanski kriipivat õudusdraamat «Rosemary laps», mis kujutab kõhedusttekitava mitmetähenduslikkusega ühe noore naise rasedusperioodi paranoilist hüsteeriat.

Festivali lõpufilm, «Armastus ja andestamine» räägib kaasahaarava loo USA läbi aegade ühes andekaima ja ikooniliseima poistebändi Beach Boys liidrist Brian Wilsonist, keda kehastavad suurepärastes rollides John Cusack ja Paul Dano.

Kokku linastub tARTuFFil 17 täispikka filmi 13st riigist. Kõik filmid on vaatajatele tasuta. Raekojaplatsi seanssidel on eestikeelsed subtiitrid.

Terve programmiga saab tutvuda festivali kodulehel SIIN!

Tagasi üles