Muhu Väina regatil startis viiest riigist 113 jahti ja pea 700 purjetajat

PIRET SALMISTU
, ESS Kalev Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
A. Le Coq Muhu Väina regatt Pärnu Jahtklubis
A. Le Coq Muhu Väina regatt Pärnu Jahtklubis Foto: Piret Salmistu

Pühapäeval saI alguse Baltimaade suurim ja pikima ajalooga avamereregatt Eestis – A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt.

Regati tegi erakordseks selle algus Tallinnas, sest saja kolmeteistkümne jahi purjed kaunistasid Tallinna lahel Tallinna Merepäevade viimast päeva pakkudes silmailu paljudele meresõpradele. 

96 jahti Eestist, 9 Venemaalt, 5 Lätist, 2 Soomest ja 1 Leedust 660 purjetajaga pardal selgitavad nädala jooksul endi hulgast parimad kolmes klassis ja seitsmes võistlusgrupis. Regatil selguvad Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides väike ORC III ja Folkboot. 

Regatt algas pühapäeval, 19. juulil Tallinnast ning viib seejärel jahid läbi Kärdla, Kuivastu  ja Roomassaare sadamate Pärnusse, kus laupäeval, 25. juulil toimub parimate autasustamine ja regati pidulik lõpetamine. 

Pärast ca 1,5-tunnist esimest etappi saadeti purjekad pikale distantsile, mille sihtsadamaks oli Kärdla sadam Hiiumaal, kuhu jõuti ööpimeduses. Hiiu Vald, Kärdla sadam koos jahtklubiga Dago ja teiste tublide aktivistidega on viimastel aastatel teinud enneolematuid pingutusi Kärdla sadama väljaehitamisel, et areneks piirkond ja avaneks merevärav Hiiumaale.

Esmaspäevast vaba päeva Kärdla sadamas sisustas Grillfest, mis hoolitse nii purjetajate kõhutäite kui ka meelelahutuse eest.

Teisipäeval, 21. juulil viis regati distants purjetajad Muhumaale Kuivastu sadamasse ja sealt edasi kesknädalal minnakse juba Saaremaale Roomassaarde. Mõlemas sadamas, nagu regatil juba tavaks saanud, täidab õhtuid regatile õla alla pannud kohalike omavalitsuste korraldatud meelelahutus.

Neljapäeva varahommikul suundutakse regati ühele pikematest etappidest, Roomassaarest Pärnusse. Reedel purjetatakse regati eelviimane etapp – Pärnu ring ning õhtu pakub regatilistele pikkade merepäevade järel ühise pidulikuma õhtusöögi ja meeleoluka peo Pärnu Jahtklubis, kus meeleolu loob Kaire Vilgats ja Estraadiraadio.

Regati viimasel päeval vormistatakse lõplikud tulemused Pärnu lühirajal suure publiku ees. Postimehe otseülekanne toob regati lõpufiniši kätte ka kaldalolijatele.  A. Le Coq 58. Muhu Väina regati parimad saavad pärjatud laupäeva, 25. juuli õhtul Pärnu Jahtklubis. Vaata kogu regati programmi http://muhuvain.ee/regatt2015/uritused

Kogu regatt on jälgitav reaalajas ka internetist, kuna jahid kannavad GPS-jälgimisseadmeid. Kõik meresõbrad ja huvilised on oodatud sadamatesse regatimelust osa saama - see on nii purjetajatele kui ka külalistele tasuta.

Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee   
Regati Facebooki lehekülg  
Otseülekanne Postimehe portaalis – purjetamine.postimees.ee 

GPS jälgimine - www.sportrec.eu/?page_id=671

Parimad palad, pildid ja uudised regatilt - purjetamine.postimees.ee  

2014. aasta regati pildigaleriid ja videod - muhuvain.ee/galerii

113 jahti merel ohjab ja juhendab juba teist aastat peavõistlusjuht Andres Taltsi meeskond ning situatsioone ja proteste aitab lahendada protestikomitee esimees Bernard Bonneau Prantsusmaalt, kes pidas sama ametit äsja lõppenud Volvo Ocean Race’i rahvusvahelises žüriis. Jahte mõõdab ja kontrollib Arvet Tetsmanni meeskond, regatibüroo tööd juhib peasekretär Krista Liivi tiim ja kogu regati korraldust juhib regatidirektor Agnes Lill. Regati sponsorsuhete eest seisab hea Sven Nuutmann ning korraldavaid klubisid esindavad Indrek Ilves, Raiko Lehtsalu ja Rain Riim. Purjetajatele ja meediale vahendab regatiinfot Piret Salmistu.

 A. Le Coq 58. Muhu Väina regati kui ka Tallinna Merepäevade korraldajad pingutasid kõvasti, et Eesti suve kahest suurimast merega seotud ettevõtmisest saaks veelgi tähelepanuväärsem suursündmus, millest saab osa võimalikult suur hulk meresõpru ja purjetamishuvilisi. Mõlemad sündmused said 2014.a oma olulisuse ja silmapaistvuse tõestuseks ka tunnustuste osaliseks – A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt sai Lääne-Eesti parima turismiarendaja tiitli ja Eesti Jahtklubide Liit pidas Tallinna linna poolt korraldatud Tallinna Merepäevi ja selle raames toimunud regatti Tallinn Race Aasta Teo vääriliseks.  

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu väina regati toetajad on A. Le Coq, Tallinna linn, Pärnu linn, Danske Bank, Porsche, Euronics, Postimees, Veeteede Amet, Sportland/Helly Hansen, Dermoshop, Loodus Invest, Saaremaa Juust, Tallink,  Saarte Liinid, DSV, Rahva Raamat, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Hiiu Vald, Kärdla Sadam, Muhu Vald, Kuressaare Linn.

www.muhuvain.ee
www.muhuvain.ee Foto: A. Le Coq Muhu Väina regatt
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles