Eesti Muusikaauhinnad 2020

Galerii ja video: vanglast vabanenud Galojan kutsus kokku pressikonverentsi

Omastamise ja võltsitud dokumendi kasutamise eest Harku vanglas pea viis kuud viibinud Anna-Maria Galojan pääses kella 9.30 ajal vabadusse ja teatas, et kaebab Eesti riigi kohtusse. Vaata ka videost, mida räägiti pressikonverentsil.

Seejärel kutsus ta kõik meediaväljaanded Olümpia hotelli, et anda pressikonverents. Osales ka tema elukaaslane Tristan Jervis ja advokaat Sven Sillar. Pressikonverentsil heideti ette Eesti vanglate halba olukorda. Korduvalt räägiti Anna-Maria Galojani süütusest. Veel selgus, et Galojan plaanib peagi lahkuda Eestist ning et tulevikus saab Anna-Maria Galojani vangistusest lähemalt lugeda tema raamatust.

Omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises süüdi mõistetud Anna-Maria Galojan pidanuks hiljemalt 7. veebruaril 2012 asuma oma viiekuulist vanglakaristust kandma, kuid ta hakkas kohtuotsuse täitmisest kõrvale hoidma ja sõitis Inglismaale.

Galojan toodi Inglismaalt Eestisse tänavu 19. veebruaril.

Harju maakohus mõistis 2011. aasta 5. mail Galojani süüdi omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning määras talle osaliselt reaalse vanglakaristuse. Kohus mõistis Galojanile liitkaristuseks ühe aasta ja kümne kuu pikkuse vangistuse, millest kohesele kandmisele kuulub viis kuud, ülejäänud aga tingimisi nelja-aastase katseajaga. Lisakaristusena ei tohi Galojan kolme aasta vältel kuuluda juriidiliste isikute juhtorganitesse. Eesti Euroopa Liikumise kasuks mõistis kohus Galojanilt välja 47 956 eurot.

Uurimisandmetel kasutas Galojan ära ligipääsu MTÜ rahalistele vahenditele ja omastas kokku üle 900 000 krooni. Nii kasutas ta MTÜ pangakaarti oma isiklike ostude eest tasumiseks, samuti andis korraldusi oma arvete tasumiseks või esitas kuluaruandeid, kus näitas, nagu oleks kulutuse teinud MTÜ heaks, kuigi tegelikult nii see ei olnud. Kuluaruannete alusel lasi ta summad endale hüvitada, tuvastas uurimine.

Kohtueelsel uurimisel kogutud tõendite järgi tasus Galojan MTÜ raha eest näiteks riiete, ehete, hinnaliste aksessuaaride ja jalatsite eest, samuti käis ilusalongis ja reisil. Muuhulgas ostis ta MTÜ vahendite arvel ka hulgaliselt kinkekaarte, mille ise erinevates kauplustes ära kasutas, selgus uurimisel.

Menetlusandmetel ulatus kahju kokku 930 743 kroonini, millest 125 000 krooni on juba 2007. aastal hüvitatud.

Tagasi üles