Eurolaulu Raadio

Piiride lõhkuja: laupäeval toimub Klaaspärlimängul «Sümfo-Reiv Kaera-Jaaniga»

DJ Nrike

FOTO: Pressifoto

Laupäeval leiab Tartu Toomkiriku varemetes aset ainukordne üritus «Sümfo-Reiv Kaera-Jaaniga», kus Havannast pärit DJ Nrike lõhub ja katsetab piire täiesti erinevate muusikastiilidega. Festival Klaaspärlimäng saab alguse homme Tartus.

«Klaaspärlimäng on varemgi lõhkunud piire klassika ja nüüdismuusika vahel, kuid seekordne ettevõtmine peaks kaugelt ületama senised katsetused. Ja et tulemus poleks liiga klassikaline, annab Nrike vürtsi juurde tosinkonna Kuuba ja Aafrika päritolu trummiga,» ütles Klaaspärlimängu kunstiline juht Peeter Vähi.

DJ Nrike sõnul tuleb programm väga vürtsikas ja erakordne. «Tundub võimatu panna ühte patta klassikud nagu Beethoven, Ravel, Vivaldi ja Pärt, lisada eesti rahvamuusikat, puistata klubimuusikat latiinorütmide kastmes ja mida kõike veel – aga ma üritan tõestada, et see on võimalik,» ütles DJ Nrike.

Ka koht «Sümfo-Reiviks» on erakordne – nagu veel mitmed Klaaspärlimängu üritused, toimub ka see Tartu Toomkiriku varemetes. Festivali kontsertide suurem osa toimub Tartu Jaani kirikus. Klaaspärlimäng kestab Tartus 9.–14. juulini.