Eesti Muusikaauhinnad 2020

Hõbenõela nominendi August sügis-talv 2015 kollektsioon tagab puhtama elukeskkonna

Augusti sügis-talv 2015 kollektsioon

FOTO: Aurele Ferrero (August)

Pärast rõivabrändi August silmapaistvat kevad-suvi 2015 kollektsiooni, mis esitati Eesti Moedisaini Liidu poolt kohaliku moemaastiku mainekaima moedisaini auhinnagala Hõbenõel nominendiks, jõuab peagi poodidesse minimalistliku Augusti uus, sügis-talv 2015 kollektsioon.

Augusti sügis-talvise kollektsiooni seovad ühtseks tervikuks askeetlik disain ja orgaanilised kangad. Fookuses on looduse puutepunkt rõivadisainiga, järgides samal ajal jätkusuutlikuse põhimõtet. Terve disainiprotsess ideest viimistluseni on toimunud Eestis. 

Värsket kollektsiooni rikastab laiem värvipalett ning täienenud kangavalik - orgaaniline puuvill ja kohalikes tehastes toodetud bambuskangas ja merino vill. Domineeriv orgaaniline puuvill on tähistatud GOTS-sertifikaadiga, mille kõrged kriteeriumid ning pidevad kvaliteedikontrollid tagavad kanga tootmisprotsessil minimaalse jalajälje planeedile (pestitsiidide ning mürkidevaba puuvillakasvatus, säästlik veekasutus), protsessis osalevate inimeste heaolu ja ohutuse ning kogu tarneahela läbipaistvuse. 

“Augusti eesmärk on vaadata moeloomise pindmistelt kihtidelt sügavamale ning võtta rõivabrändina vastutus oma tegevuse mõju eest keskkonnale, andes sealjuures klientidele valikuvõimaluse panustada puhtamasse elukeskkonda,” märgib Pariisis maineka Studio Berçot moekooli moedisaini eriala lõpetanud Augusti peadisainer Äli Kargoja.

Augusti uus kollektsioon on augustikuust müügil Tallinna Kaubamajas, kaupluses Reede (Rotermanni 5), Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8) ning veebipoes Augusti kodulehel