Eurolaulu Raadio

Sergo Vares mängib Londonis teatrilaval surematus "Hamletis"

Sergo Vares.

FOTO: Lyric Hammersmith

Eestlased teevad aina ilma. Sel korral on au ja kiituse ära teeninud Sergo Vares, kes mängib alates augustist Londonis teatrilaval Shakespeare tragöödias "Hamlet".

5. augustist 31. oktoobrini etendub Londoni Barbicani keskuses Lyndsey Turneri lavastatud “Hamlet”, milles mängib Fortinbrasi osa varem NO99 teatris töötanud ning 2013. aastal Londonisse kolinud Sergo Vares. Lavastuse nimiosas saab näha Benedict Cumberbatchi, kes on publikule teada telesarjast “Sherlock” ja filmist “Imiteerimismäng”.

Lavastus pole jätnud publikut ükskõikseks, sest piletid on juba välja müüdud. Kes pääsmest etendusele aga ilma jäi, saab jälgida ülekannet, mis toimub nii UK’s, USA’s kui ka Euroopas 15. oktoorbril.

Sergo Vares on lõpetanud Rakvere Gümnaasiumi, õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ning lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli, mille järel asus tööle teatrisse NO99. Ta on osalenud filmides ja teleseriaalides; laiemale üldsususele on näitleja ehk tuttavam seriaalist "Kodu keset linna", kus ta kehastas Henrit. 

Sergo näitlejatee sai Londonis alguse, mil talle pakuti rolli maineka Suurbritannia teatri Lyric Hammersmith lavastusse. Selle teatriga sai ta aga tuttavaks juba siis, kui NO99 ja Münchener Kammerspilega koostöös toodi lavale 2011. aastal rahvusvaheliselt menukas lavastus «Three Kingdoms».