Jaanipäeva eel jagavad politsei, tervisekaitsjad, arstid ja kõikvõimalikud muud organisatsioonid selle muretuks möödasaatmiseks kasulikke soovitusi. Kuna jaanipäev on ka aasta tippaeg mobiiltelefonist ilmajäämisel, on hea meelde tuletada nõuanded, kuidas pidustuste käigus oma taskusõpra kaitsta.
Jaanipäev on aasta tippaeg mobiiltelefonist ilmajäämisel
Veekindel ümbris
Enim telefone saab kahjustada vee ja niiskuse tõttu, sest jaanipäevad kipuvad olema vihmased. Lisaks kukub uskumatu hulk inimesi jaaniööl koos mobiiltelefoniga vette (paadist, paadisillalt, muulilt, ojakaldalt jne) või läheb taskus olevat telefoni unustades riietega ujuma. Siinkohal on lihtsaks abiliseks veekindel mobiilikott. Lisaks aitavad nutiseadme ekraani kriimude ja mõrade eest kaitsta spetsiaalsed ekraanikaitsmed, mis on õhukesed ja kerged, kuidas samas kordades tugevamad kui tavaline klaas. Nii saab alates paarikümne eurose investeeringuga säästa end suuremast väljaminekust uue mobiiltelefoni soetamisel.
Kindlalt suletav tasku
Suur hulk telefone läheb kaduma ka ilmselt sõnajalaõie otsimise käigus, pudenedes lahtisest taskust märkamatult välja. Seega soovitus, mis ei maksa midagi: hoia telefoni turvaliselt tõmbluku, nööbi või muu kindla kinnitusega suletavas taskus. Pükste lahtine tagatasku on eriti halb koht telefoni hoidmiseks, kuna võimalikel pikanäpumeestel on suuremas rahvahulgas suhteliselt kerge telefoni sealt ära näpata - väike trügimine ja telefon ongi haihtunud. Ja mis siin salata - jaanipäeva järel tullakse uut telefoni ja SIM-kaarti soetama päris sageli ka seepärast, et telefon on kukkunud püksitaskust jaanikuplatsi kuivkäimlasse.
Kuidas kadunud telefoni otsida?
Kui telefon on siiski kaduma läinud, on esimene asi selle asukoha tuvastamine. Füüsilise otsimise puhul on loomulikult alati abiks, kui proovida teise telefoniga sellele helistada. Isegi kui helin on vaikseks pandud, võib helendama hakkav ekraan pimedas paremini silma jääda.
Nutitelefonidel on telefoni asukoha määramise võimalused (Find My Phone vms) , mille abil saad telefoni asukoha veebikaardil päris täpselt ära näha. Ilmselt saab sel juhul kõige kiiremini loota sõbra nutitelefoni kasutamisele.
Pere ja püsiva sõpruskonna sees on abiks ka see, kui vastastikku on üksteisele antud oma telefonide positsioneerimise õigused.
Autolaadija ja akupank
Elektripistikust eemal olles kipub murekohaks olema ka nutitelefoni aku kestus. Kui oled autoga, on otstarbekas soetada telefonile autolaadija ja saad ka edaspidi autosõitude ajal oma mobiili toita. Ilma autota liikudes – näiteks matkal olles – aitavad aga telefoniaku eluiga pikendada akupangad.
Kui mobiili ja jaanipäeva kooslus tundub nüüd nii ohtlikuna, et targem näib telefon üldse koju jätta, siis seda me siiski ei soovita. Jaanipäeval on ka keskmisest kõrgem võimalus vajaduseks ootamatult abi kutsuda – kas endale või teistele - nii et kindlasti on parem, kui telefon on käeulatuses. Aga turvaliselt!