L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kunst liigub ratastel

Elu24
Facebook Twitter
Comments
«Kunst ratastel»
«Kunst ratastel» Foto: Slowball

Sel suvel leiab teist korda aset kunstiturunduse projekt «Kunst ratastel», mis kulmineerub Slowball-nimelise autoretkega augustikuu alguses. Projekti eesmärk on tutvustada andekate kunstnike loomingut omanäolistel lõuenditel liikuva kunstinäituse raames üle Eesti.

5-9. augustil toimuv Slowball on vanade autodega aeglaselt kulgev autoretk, läbides enam kui 700 kilomeetrit Eesti lääneosas. «Kunst ratastel» juhatab autoretke sisse terve suveperioodi vältel, pakkudes erineva käekirja ja stiiliga kunstnikele ning disaineritele võimalust enda vabaks väljendamiseks ebatavalistel lõuenditel - autodel. 

Foto: Slowball

Sel aastal saab tänu kunstnikele uue unikaalse välimuse 20 sõiduautot paarikümne aasta tagusest ajast, pakkudes tuhandetele võimalust tutvuda Eesti kunsti ja kunstnikega. Esimesed autod on värske väljanägemise juba saanud illustraatori Triin Valvase, maalikunstnik Madis Lauri ja tätoveerimis-salongi Piradose meeskonna käe all. Oma järge ootavad vanad Saabid, Volkswagenid, Ladad ja Audid, mida hakkavad kaunistama disainiagentuur AKU, illustraatorid Kaspar Kannelmäe, Eili Lepik ja Ryan Chapman, Karl Eelmaa aka Charlekas ja paljud teised. 

Autode värvimine toimub jooksvalt vastavatud Kultuurikatla aias Pada ja autod on püsivalt Pada sissepääsuväravate ees kõigile uudistamiseks välja pandud. 

Foto: Slowball

Esimene Slowball autoretk toimus 2013. aastal, mil pea viiskümmend osalejat meilt ja naaberriikidest läbisid kokku tervelt 1536 kilomeetrit trajektooril Tallinn-Riia-Kaunas-Varssav-Berliin. Sel aastal on oodata kuni sada osalejat Eestist ja Skandinaavia maadest. Viie päeva jooksul sõidetakse teekonnal Tallinn-Rummu-Haapsalu-Hiiumaa-Saaremaa-Pärnu-Tallinn. 

Foto: Slowball

Ole Slowball teekonna ja projekti «Kunst ratastel» tegemistega kursis läbi Facebooki ning Instagrami ja loe teekonna kohta veebist slowball.eu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles