Eesti Muusikaauhinnad 2020

Rowan Atkinson müüs oma McLaren F1 hiigelsummaga, ehkki ta selle kaks korda sodiks sõitis

Rowan Atkinson müüs oma McLaren F1 kaheksa miljoni naela eest

FOTO: Scanpix / Vida Press

Rowan Atkinson tegi Briti ühe suurema autotehingu, kui ta müüs kaheksa miljoni naela eest maha oma 18 aastat vana superauto McLaren F1. 

 Mr Beani staar ostis auto 1997. aastal umbes 640 000 naela eest, mis tähendab, et ta sai müügist 7,3 miljonit naela kasumit, kirjutab Daily Mail. Masina ostis tundmatuks jäänud autoentusiast.

Tegemist on ühe suurema summaga, mida Suurbritannias on ühe auto eest välja käidud. Vaid 1960. aastate Ferraride eest on rohkem makstud.

Atkinson lahkumas prints Charlesi 50. sünnipäevapeolt 1998. aastal. Foto: Scanpix

FOTO: SCANPIX

 60-aastane staar on oma armastatud autoga tervelt kaks korda avarii teinud.

1999. aasta oktoobris põrutas ta Lancashire'is Rover Metrole tagant otsa. Foto:

FOTO: Vida Press

 2011. aastal kaotas Atkinson kurvis juhitavuse ja sõitis vastu puud. Foto:

FOTO: Vida Press

Atkinson murdis avariis õlaluu ja auto hävines suures osas - selle 6,1-liitrine mootor lendas autost 20 meetri kaugusele.

Teine avarii tipnes Briti suurima kindlustuse väljamaksega: McLaren ehitas auto uuesti üles 900 000 naela eest. Atkinsoni aastane kindlustusmakse tõusis pärast avariid 60 000 naelani.

Paistab, et õnnetused suurendasid Atkinsoni F1 väärtust. Foto:

FOTO: Vida Press

Automüüja David Clark kinnitas, et staari kuulus auto leidis uue omaniku: «Kõik osapooled on tehinguga väga rahul. Selle vastu tunti huvi üle kogu maailma ja auto sai endale Briti ostja, kes hakkab sellega sõitma nii, nagu Rowan. Tegemist on ühe Briti suurima tehinguga. Rowan on rahul, kuid veidi kurb - ta sõitis ju sellega 40 000 miili.»

Atkinsonil, kelle varade väärtuseks on arvatavalt 71 miljonit naela, on muljetavaldav autokollektsioon, millesse kuuluvad Honda NSX, Jaguar Mk7, Aston Martin DB2, Ford Falcon, 1939. aasta BMW 328 ja Rolls-Royce Phantom Coupe.

Atkinson tegi «Top Geari» rajal kõigi aegade teise aja 1: 42,2, edestades isegi vormelistaare nagu Lewis Hamilton ja Sebastian Vettel.

Rowan Atkinson teeb viimasel ajal oma igapäevasõite Škodaga. Foto:

FOTO: Vida Press

Tagasi üles