PINGVIIN & RAISAKASS - Jan Uuspõllu esietendus Viinistu katlamajas

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

5. juunil esietendus Viinistul esietendus Jan Uuspõllu monopolüloog «Pingviin ja raisakass». Pileti eest oli võimalik vaid üks päev Piletilevis ja Piletimaailmas maksta 1 eurost kuni 30 000 euroni. Pea kõik esietendusele saabujad olid soetanud pileti vaid ühe euro eest.

Foto: Erlend Štaub

Mihkel Muti romaan «Pingviin ja raisakass», millel lavastus tugineb, räägib meile seikluslikust ja ärevast 1991. aastast, meie taasiseseisvumiseelsest ajast, kus kõik oli nii määramatu ja lahtine. Raha väärtus muutus sekunditega. Hamburger võis õhtul maksta neli korda rohkem kui hommikul.

Foto: Erlend Štaub

Lavastuse peaosalise Jan Uuspõllu sooviks on lavalaudadel  taaselustada selleks üheks päevaks 90ndate hullumeelset aega, kus meeleolud ja asjade hinnad olid kontrollimatud.

«Paljud inimesed poleks heameelega midagi maksnud, sest polnud, mille eest maksta, teine osa inimesi jälle maksis asjade eest nii nagu tuju oli. Asjade väärtus ei olnud veel paika loksunud, unistused tähendasid rohkem kui raha,» pajatas Jan Uuspõld etendusest.

Foto: Erlend Štaub

Lavastuse autor Mihkel Mutt ja lavastaja Rein Pakk

«Pingviin ja raisakass» maalib koomilise ja groteskse pildi kahekümne nelja aasta tagusest elust, inimestest ja nende unistustest. Lavastaja Rein Pakk, autor Mihkel Mutt, laval Jan Uuspõld, kunstnik Riina Vanhanen, videokunstnik Joosep Maripuu, muusikaline kujundus Jakob Juhkam.

Foto: Erlend Štaub

Lavastuse peaprodutsent oli Jani elukaaslane Gerli Tiganik

Foto: Erlend Štaub

Kollegi tööd olid kaema tulnud näitlejad Tiit Sukk, Märt Avandi, Peeter Oja.

Foto: Erlend Štaub

Esietendus möödus meeleolukalt.

Vaata pildigaleriid ja videot!

Etendused toimuvad juunikuus. Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

Tagasi üles