N, 7.12.2023

Maian Kärmas avab ukse Koit Toome muusikuellu

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Koit Toome ja Maian Kärmas
Koit Toome ja Maian Kärmas Foto: Erakogu

Sel laupäeval on Vikerraadio saates «Lood ja laulud» külas Koit Toome. Oma kahekümnendat lava-aastat tähistav muusik soovis algselt saada pianistiks, kuid saatus tahtis teisiti.

Georg Otsa nimelises muusikakoolis klaverimängu õppiv noormees viidi lauluõpetaja Jaak Joala jutule ning edasine on juba popmuusika ajalugu. Järgnes tihe koostöö Mikk Targo ja Sirli Hiiusega ansamblis Code One, mille tuntuimad laulud «On küll hilja», «Sellest saab meie suvi», «Vikerkaar» ja «Nüüd võin taas» on seni kuulajate lemmikud.

Ta on osalenud mitmel Eurolaulul nii muusikaprodutsendi, autori kui ka lauljana ning esindanud Eestit lauluga «Mere lapsed» Birminghamis Eurovisiooni finaalis.  

Edasine soolokarjäär ning pea kümnendi kestnud kodu- ja välismaine muusikalikarjäär on lihvinud temast paindliku artisti, kes on publikut haaranud võrdse enesekindlusega nii kontserdisaalide, klubide kui lauluväljakute lavadel. 

Koit Toome muusikutee lugu saad kuulda Vikerraadio saates «Lood ja laulud» juba laupäeval kell 14.05.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles