Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Hongkongist pärit disainer tegi pagulaseestlastest näituse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Raido Keskküla
Copy
Hong Kongis sündinud Austraalia disainer Candice Lau.
Hong Kongis sündinud Austraalia disainer Candice Lau. Foto: Erakogu

29. septembril avatakse Kiek in de Köki torni teisel korrusel Hongkongis sündinud kunstniku ja disaineri Candice Lau koostatud näitus Austraalia eestlaste kohta, mis kannab pealkirja „Edasi antud mälestused“. Väljapanek jääb avatuks 1. detsembrini.

Tehnoloogiliselt põneva lahendusega näitus lahkab Teise maailmasõja tõttu kodumaalt põgenenud ning Austraalias uue kodu leidnud inimeste lugusid.

Väljapanekut "Edasi antud mälestused" võib pidada justkui elava ajaloo sisse minemiseks."Mind köidab lugude orgaaniline olemus ja mälestuste roll ajaloos. Olen oma uurimistööst kujundanud audiovisuaalsete projektsioonide sensooriumi,“ ütles näituse autor Candice Lau.

Näitusekeskkond aktiviseerub läbi külastajate endi - publik peab osalema kaardimängus, mis mõjutab näitusekogemuse kulgemist ja esinevate teemade esile kerkimise järjekorda. Ekspositsioonis on kasutatud maailmasõdadevahelisel perioodil kujundatud haruldasi eestipäraseid mängukaarte, fotomaterjali Eesti filmiarhiivist ning heliklippe Austraalia eestlastega tehtud intervjuudest.

Sydney tehnikaülikooli disainimagistrina lõpetanud Candice Lau on elanud, õppinud ja töötanud nii Aasias, Austraalias, Aafrikas kui Euroopas.

Huvi Eesti ja eestlaste suhtes tekkis aastaid tagasi, kui ta Vilniuse Gediminase tehnikaülikoolis töötades Baltimaadele autoga ringi peale teha otsustas. Siia sattudes lummasid teda avarad lumeväljad ja avarus.

Hiljem Sydneys olles külastas ta juhuslikult Austraalia eestlaste kohta tehtud näitust. Nähtust ja kogetust innustatuna võttis Candice Lau peagi ühendust kohaliku Eesti arhiiviga ja alustas poolteist aastat kestnud uurimistegevusega, mille tulemusel valmiski käesolev näitus.

Näituse visuaalne osa on nii eesti kui inglise keeles, helikeskkonnas kuulda olevad pihtimused esitatakse aga inglise keeles.

Tagasi üles