L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ženja Fokin: Sel kevadel vali koolilõpuriided oma lemmikainete stiilis

Elu24
Facebook
Comments
Trendikas biloog
Trendikas biloog Foto: Ardo Kaljuvee

Sel kevadel saavad noored valida koolilõpurõivad selle järgi, milliseid aineid nad koolis enim armastavad. Erinevatele stiilidele sobivad komplektid on kokku pannud Stockmanni kaubamaja koos stilist Ženja Fokiniga.

Stilist Ženja Fokini sõnul peab moes alles jääma mängulust ja Stockmanni noortekampaania toob hooaja parimad pidulikud palad mänguliselt välja. Otstarbekaim on praktilise kombinatsioon pidulikkusega ning koige olulisem on isikupära. «Kõige esimesena peab välja paistma inimene ise, seejärel alles riietus,» sõnas Fokin.

Pidulikud komplektid on Fokin koostanud neljale erinevale stiilile: vaba kunstihing, trendikas bioloog, realistlik matemaatik ja tagasihoidlik filoloog.

Vaba kunstihing: stiili iseloomustab väike twist 70-ndate hipilikkusest ja julgest ning uuendusmeelsest katsetajast. Tema riietus on kui kunstiteos ja ta soovib massist erineda. Ta kannab seda, mida ise tahab ja teda ei huvita, mida teised arvavad. Armastab värve ja saab moeks inspiratsiooni loodusest.

Foto: Ardo Kaljuvee

Trendikas bioloog: armastab mustreid, triibulistest kuni trendikate geomeetriliste kujunditeni. Ta joovastub värvidest ja pealetungivast lilleaiast. Koik, mis on eriti IN, on temal alati olemas. Ta erineb oma iseteadlikkusega.

Foto: Ardo Kaljuvee

Realistlik matemaatik: teeb oma ostud praktilise meele järgi ja ei osta ülikonda voi kleiti, mida kannab vaid üks kord. Stiil on lihtne, minimalistlik ja konkreetne nagu matemaatikule kohane. Realistlik matemaatik värvidega ei mängi ja hindab klassikat:  must–valge, punane-must.

Foto: Ardo Kaljuvee

Tagasihoidlik filoloog: rahulik, isekulgev ja tagasihoidlik tüpaaž. Tema tähelepanu on materjalidel ja kardab värve nagu hiir kassi. Ta eelistab rahumeelset tegumoodi, lõikeid ja värvidest moekaid pastelseid toone – puuderroosa, suvetaeva helesinine.

Foto: Ardo Kaljuvee

Stilist Ženja Fokin soovitab toodud trendistiile ka lapsevanematel jälgida. «Siit saab inspiratsiooni, kuidas roivaid omavahel sobitada. Riietumisest peab rõõmu tundma ja kuna suvi on kontserdite, pulmade ja paljude muude pidude aeg, on põhiline, et rõivaid saaks omavahel uudselt sobitada,» soovitab Fokin.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles