R, 8.12.2023

Moeetenduste sari «Mood-Performance-Tants» haarab härjal sarvist

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Mood-Performance-Tants»
«Mood-Performance-Tants» Foto: promo

Mood-Performance-Tants (MPT) moelavastus «Taurus» täidab pöörasusega Tartu Tervishoiu Kõrgkooli laupäeval, 9. mail kell 20:00. Lavastus hõlmab tervet maja läbi mitme korruse ning 13 andekat disainerit Eestist ja välismaalt vallutavad ruumid põnevate rõiva- ja ehtekollektsioonidega. 

Moelavastus «Taurus» fookuseks on meestemood, kuid MPT disainerid pole lasknud ennast piiritleda. Oskuslikult põimitakse meeste- ja naistemoodi ning disainerite moelood on nende enda nägu. Kollektsioonide märksõnadeks on argised mõtted nii maskuliinsusest, sõjast, lapselikust mängulustist kui ka tasakaalust ja turvalisusest.

Moelavastus «Taurus» mitmekülgse vaatemängu autoriks on lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst, kelle säravad ideed kannavad külastajate pilku terve õhtu vältel. Erilist tähelepanu peaks pöörama ka helilooja Ardo ran Varrese kollektsioone saatvatele muusikapaladele. Varrese loodud originaalmuusika sisaldab endas põnevaid elemente aasiapärastest helidest kuni house-muusikani. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ruumid visuaalseks mängumaaks muudab kunstiline juht ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tudeng Pauline Rummel.

Foto: promo

Publikule avatakse uksed 19:00, et oleks aega tutvuda lavastuse toimumispaigaga, uitada ruumides ringi ning valida välja endale sobiv istekoht ja parim vaade. Värskelt pressitud mahlasid ja maitsvaid alkoholivabasid kokteile pakub Meat Market Cocktail Bar ning silmailu pakuvad nii mõnedki vahvad performance etteasted.

Etenduse õhtu tõotab kindlasti tulla väga mitmekülgne ja põnev. Alates 22:00 viib MPT head emotsioonid endaga kaasa Tartu Aparaaditehasesse, kus toimub vägev järelpidu. Viskame nurka soojad kampsunid ja tantsime koos hommikutundideni, sest muusikat mängivad Endamisi Salamisi, Andreas Kask (Tallinn JÄCK City), Siim Karro ja Ken Kuusk.

Piletiinfo:

Etenduse pilet: 8 EUR

Etendus + järelpidu: 10 EUR

Pileteid saab osta sularahas eelmüügist Tartu Kaubamaja «DI5AIN» disainipoest ja etenduse päeval kohapeal.

Järelpeo pilet Tartu Aparaaditehasest kohapeal 4 EUR ja peale 01:00 pilet 6 EUR

Rohkem infot ürituse kohta leiate Facebookist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles